ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

תיקון צנרת

תיקון צנרת - הכול על שיטות התיקון

בעבר צמד המילים "תיקון צנרת" עורר בנו אסוציאציות לא נעימות של הרס, שבירת קירות, נזק בבית ובגינה ועלויות כספיות גבוהות מאוד. כיום, כל זה כבר מאחורינו. חידושי הטכנולוגיה מאפשרים לנו לבצע תיקון צנרת ללא הרס. בחברת "הום פיקס שילדקראוט" אנו מצלמים את הצנרת, מאבחנים את מקור הבעיה ובעזרת כלי עבודה משוכללים אנו מצליחים להיכנס לעומקו של הצינור, לתקן ולפתור את התקלה.

תיקון צנרת - השלב הראשון: אבחון וזיהוי מקור התקלה

תיקון צנרת נדרש בשל סיבות שונות כמו פיצוץ בצנרת, נזילות מהצנרת, הצפת מים, סתימות בצנרת ועוד.

השלב הראשון של התיקון הוא זיהוי מקור הבעיה. יש תקלות המתרחשות בעומק הצינור הדורשות תיקונים בלב הצנרת ויש תקלות המתרחשות בקצה הצנרת והן דורשות פירוק של החלק הקרוב של הצנרת. זיהוי מקור התקלה והאבחון של סוג התקלה מאפשר במקרים רבים את תיקון הצינור הפגוע בלבד ומייתר את הצורך בהחלפת הצינורות הישנים בצינורות חדשים, עבודה מורכבת, קשה ויקרה הרבה יותר.

בעבר זיהוי התקלה ואיתור המקור היה כרוך בניסוי וטעייה. האינסטלאטור שהוזעק לתקן בעיות בצנרת, העריך וניסה לנחש את המקום המדויק של הצינור הפגוע, פעמים רבות הוא לא דייק והרס ושבר קירות או מרצפות עד שהגיע למקום התקלה.

כיום הודות לאמצעים טכנולוגיים ולהכנסה לשימוש של מצלמה תרמית אפשר לזהות כמעט באופן מדויק את המיקום של הצינור הפגוע ולטפל בבעיה בלי הרס ושבירת קירות מיותרים.

תיקון צנרת -  השלב השני: ביצוע התיקון

את התיקון בצנרת אפשר לבצע במספר דרכים.

הטליה היא שיטת תיקון מלשון טלאי, שיטה שבה אנו מטפלים בסדקים ובשברים של הצינור בלי לשבור קירות ובלי להרים מרצפות. בשיטה זו מחדירים אל תוך הצינור בלון העטוף בסיבי זכוכית ובחומרי הדבקה עמידים וחזקים מאוד. את הבלון מכוונים בדיוק אל הנקודה שאותה צריך לתקן ומנפחים את הבלון עד שהחומרים נצמדים אל דפנות הצינור ויוצרים טלאי. לאחר יצירת הטלאי מושכים את הבלון החוצה, הטלאי נשאר במקומו ויוצר שכבה אטומה ומושלמת במקום שבו הייתה פגיעה בצנרת. שיטת ההטליה נחשבת לשיטה בטוחה המחזיקה מעמד שנים ארוכות.

השרוול היא שיטה ישנה לתיקון צנרת, אך הודות לחידושי הטכנולוגיה היא משתכללת כל הזמן . בשיטה זו מייצרים שרוול מחומרים עמידים וחזקים ומכניסים אותו אל תוך הצנרת. השרוול מבטיח הגנה חזקה על הצינורות ובעיקר מפני חדירה של שורשים.

בניית השרוול והכנסתו דורשים תכנון יסודי ומדויק וציוד טכנולוגי מתקדם. יש להתאים את מבנה השרוול למבנה הצינור, לבדוק את מצב הצינור, לנקות ולשטוף את הצנרת ולסלק את הגורמים המפריעים לזרימת המים.

ריסוק של שאריות בטון, ברזל ופסולת שהצטברו בתוך הצינור וגורמים לסתימה בצנרת מתאפשר באמצעות החדרה של זרוע רובוטית אל תוך הצנרת. הזרוע הרובוטית מפרקת את שאריות הבטון והפסולת והופכת אותם לחול הנשטף עם זרם המים.