ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

תיקון צינור ביוב

תיקון צינור ביוב

תיקון צנרת ביוב נדרש במגוון גדול של תקלות כמו סתימות בצנרת, חלודה, חורים בצינורות, שברים, סדקים, נזילות ועוד. בעבר בעת תיקון צינורות הביוב היה נגרם נזק רב בשל הרמת מרצפות, חפירות באדמה, לכלוך ועוד. כיום בחברה "הום פיקס שילדקראוט" מתמחים בתיקון צינורות הביוב ללא הרס, ללא לכלוך וללא הרמת מרצפות הודות לצוות המומחים של החברה והודות לציוד הטכנולוגי המתקדם שבו משתמשת החברה.

תיקון צנרת ביוב – מתי צריך לתקן את הצנרת?

במקרים רבים אנו נדרשים לתיקון של צנרת הביוב כמו במקרים שבהם נגרם נזק לצינורות בשל תזוזה של האדמה, במקרים שבהם נגרם נזק בשל עבודות בנייה שהתקיימו במקום וגרמו נזקים לצנרת, במקרים שבהם הצטברה קורוזיה או אבנית בדפנות הצינור וגרמה להאטה, לפעמים אפילו לסתימה, בזרימת מי השופכין אל מערכת הביוב המרכזית, במקרים של חיבורים בעיתיים בין חלקי הצינור הגורמים לדליפת מים ועוד.

תיקון צנרת הביוב נדרש כתוצאה משחיקה ובלאי של הצנרת, במיוחד בבתים ישנים. שיני הזמן פוגעות בצינורות הישנים וגורמים לסדקים ולשברים, לחורים בצינורות הישנים ועוד בעיות המחייבים תיקונים מקצועיים בצנרת.

תיקון צנרת ביוב – מהם הפתרונות המתקדמים לתיקון הצנרת

תיקון בשיטת ההטלאה מאפשרת תיקונים בצנרת הביוב ללא שבירה, ללא חפירה וללא הרס המתלווה לעתים לתיקון הצנרת. תיקון בשיטת ההטלאה מתאים לחיבורים לא תקינים של חלקי הצנרת, לחורים  בצינור או לסדקים.

בשיטת ההטלאה מכניסים אל תוך הצינור טלאי המורכב מסיבי זכוכית וספוג בחומרי הדבקה חזקים. את הטלאי מחדירים באמצעות צינור מיוחד שבראשו מותקן בלון ועליו הטלאי. כאשר מגיעים אל המקום הפגוע מנפחים את הבלון עד שהטלאי נצמד אל דופן הצינור הפגועה. לאחר היצמדות הטלאי משחררים את האוויר מהבלון ומוציאים אותו מהצינור. הטלאי שהודבק לדופן הצינור בחוזקה, מכסה על הסדק או החור. הוא חזק יותר מאשר הצינור, הוא אינו נמעך, אינו נשבר ועמיד גם במצבים שבהם מוזרמת לצינור חומצה או כל חומר תוקפני אשר עלול להזיק לצינור, אך לא לטלאי.

במצב של חדירת שורשים אל צנרת הביוב משתמשים בטלאי מיוחד, טלאי חזק ורעיל כלפי חוץ. הרעל שבטלאי אינו מאפשר לשורשים לחדור לצנרת ולפגוע בה.

במקרים שבהם קיימים עיוותים בצינורות או ליקויים בחיבור שבין חלקי הצינור משתמשים בשיטת השרוול. בשיטה זו מחדירים שרוולים מיוחדים המתאימים למבנה הצנרת הפגועה. השרוולים נצמדים אל דפנות הצנרת ומהווים צינור בתוך צינור. הם חזקים, הם עמידים הם מאפשרים למי השופכין לזרום בתוכם ללא הפרעה ובצורה תקינה.

בחירת השיטה המתאימה לתיקון הצנרת מצריכה היכרות עמוקה עם השיטות השונות. רק אינסטלאטור מקצועי ובעל ניסיון ידע לבחור את השיטה המתאימה בהתאם לסוג התקלה ולתנאי השטח.