ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

תיקון מרזב

תיקון מרזב – הצלה בטוחה

חודשי החורף יכולים לזמן איתם דברים רבים. מהצד האחד – ניקיון, גשם וצמיחה ואילו מהצד השני – מחלות, וירוסים ורטיבות בבית. כתמי הרטיבות שמתפשטים בבית בחודשים אלו עלולים להדיר שינה מעיני הדיירים, לגרום לגדילת עובש ולעיתים אף להפוך את הבית ללא ראוי למגורים. כדי להימנע מכל אלו יש לתקן בהקדם את הבעיה ולוודא שהיא לא תחזור, אך כיצד עושים זאת? האם הבעיה היא בגג, בקירות או בכלל בתקרה? לפני שאתם בוחנים את כל אלו בצעו בדיקה פשוטה למצבו של המרזב תוכל לתת לכם תמונת מצב ברורה. חברת "הום פוקס שילדקראוט" בחנה עבורנו את הבעיות שיכולות לצוץ במרזב וכיצד ניתן לתקן אותן כך שכתמי הרטיבות ייעלמו ולא יופיעו בשנית.

תיקון מרזב – כל מה שצריך לדעת

אבנים וחומרי בניין

במהלך בניית בית ישנם חומרי בניין רבים שמסתובבים באתר. אבנים קטנות, חצץ, מלט מיותר וחומרים נוספים. כל אלו אמורים להיזרק בעת הבנייה אל מכולה ייעודית לכך ולהתרוקן באתרים אחרים. לרוע המזל, פעמים רבות חלק מהחומרים נשמטים ונשארים במרזבים עקב טעויות או שכחה פשוטה. כל אלו חוסמים את המרזבים וגורמים להצפה ולכתמי רטיבות. כדי למנוע מצב זה יש לעבור על המרזבים מיד לאחר סיום הבנייה ולוודא שהם אכן ריקים ואין בהם דבר שיפריע לזרימת המים התקינה.

עלים

הרוח נושאת דברים רבים אל עבר הבתים שלנו. הדברים השכיחים ביותר הם עלים וחול הנישאים ברוח באופן קבוע ויכולים למצוא את דרכם אל המרזבים שלנו. לאחר תקופה ארוכה של הצטברות הם יכולים ליצור חסימה של בוץ או שכבת עלים גדולה וכך להפריע לניקוז להתבצע כמו שצריך. ניקוי יסודי של העלים והבוץ ופתיחת ערוץ המרזב מחדש תסדר את הבעיה ותעניק לכם את השקט המיוחל.

עיקום או שבר

גם המרזבים אינם חפים מתקלות, ויכול להיווצר מצב בו המרזב נשבר או התעקם וכך יצר בעיה בזרימת המים התקינה. שבר או עיקום בתחילת הצינור יכול לגרום לכך שהמים יפלו ישירות על הקיר או התקרה וייצרו במהירות כתם רטיבות שילך ויתפשט לעבר שאר הבית. כדי להימנע מעיקום ושבר יש לחזק את המרזבים מראש בצורה הטובה ביותר ולבצע פעולות תחזוקה קבועות כדי לשמור על תקינות המרזב. אם בכל זאת נוצרת תקלה, ניתן לתקנה במהירות על ידי איש מקצוע המתמחה בכך, ומומלץ לעשות זאת לפני עונת הגשמים כדי למנוע נזקים גדולים יותר.