ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

שיקום צנרת ביוב

שיקום צנרת ביוב 

צנרת ביוב תקינה היא תנאי הכרחי לחיים תקינים בכל בית, בכל מוסד ציבורי ובכל מבנה המאכלס אנשים. כאשר מתעוררות בעיות בצנרת הביוב הן מתבטאות בריחות לא נעימים, בסתימות, בנזילות ובהפרת שגרת החיים. בחברת "הום פיקס שילדקראוט" מתמחים בשיקום צנרת ביוב ללא שבירה, ללא הרס וללא גרימת נזקים אחרים. צוות העובדים בחברה מצויד בציוד טכנולוגי מתקדם ובידע מקצועי המאפשר לו לשקם כל צנרת ביוב בעבודה נקייה, במהירות וביעילות.

שיקום צנרת ביוב – שיקום מקצועי מתחיל באבחון

שיקום מקצועי של צנרת הביוב מתחלק לשני שלבים, השלב הראשון הוא איתור הבעיה בצנרת והשלב השני הוא עבודות השיקום.

כדי לאתר את הבעיות בצנרת סורקים את הצנרת בעזרת מצלמות אופטיות זעירות החודרות אל הצנרת ומצלמות אותה לכל אורכה. את המצלמה מחדירים לעומק מערכת הביוב והיא מאתרת את התקלות בצנרת כמו שברים, סדקים, סתימות, חלודה, פיצוצים בצינור, סדקים, ריקבון או כל בעיה הפוגעת בתפקוד המערכת.

לאחר קבלת התוצאות של צילום הצנרת ידע האינסטלאטור לאתר את מיקום הפגיעה, לאבחן את סוג התקלה ולהעריך את היקף העבודה, האם כדי לתקן את הבעיה יספיק אינסטלאטור אחד או שיש צורך בצוות גדול של אינסטלאטורים ומהו הציוד הייעודי הנדרש טיפול בתקלה. 

שיקום צנרת ביוב – מהן השיטות הנפוצות לשיקום ולתיקון תקלות

החלפת צנרת ביוב נדרשת במקרים שבהם הצנרת הישנה שחוקה ובלויה או במקרים שבהם יש תקלות בצנרת שאי אפשר או שלא מומלץ לתקן אותן כמו במקרים של ניפוחים ועיוותים בצנרת המפריעים לזרימה תקינה של מי השופכין, במקרים של חדירה של שורשי עצים לצינורות הביוב או במקרים שבהם מערכת הביוב לא מתפקדת באופן תקני מסיבות שונות והאינסטלאטור ממליץ על החלפת הצנרת או חלק מהצנרת.

לא בכל מקרה יש צורך בהחלפת צנרת הביוב. יש שיטות שונות המאפשרות לנו לשקם את המערכת ולהעניק לה שנים רבות של עבודה תקינה גם באמצעות תיקונים.

שיטת השרוול היא אחת השיטות הנפוצות בשיקום צנרת הביוב. אל צינורות הביוב מחדירים שרוולים העשויים מחומרים עמידים. הם נצמדים אל דפנות הצינור ומהווים "צינור חדש" בתוך הצינור הישן. בדרך זו אפשר לשקם את מערכת הביוב בלי להחליף את הצינורות הישנים.

בשיטת ההטליה, מלשון טלאי, מחדירים אל עומק הצנרת בלון העטוף בסיבי זכוכית ובחומרי הדבקה. לאחר שאיתרנו במדויק את מקור התקלה, מגיעים עם הבלון עד למקום התקלה ומנפחים אותו. בעת ניפוח הבלון סיבי הזכוכית נדבקים אל דפנות הצינור ומייצרים טלאי. לאחר הדבקת הטלאי מוציאים את הבלון מעומק הצינור, הטלאי נשאר במקומו והוא מהווה כיסוי מושלם בכל מקרה של חור, פיצוץ או סדק בצינור. שיטת הטלאי נפוצה מאוד ומחזיקה מעמד שנים רבות.