ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

שורשים בביוב

שורשים בביוב

שורשי העץ אוהבים את כל מה שיש לצנרת הביוב להציע להם, מים, שאריות מזון, שאריות אורגנית ועוד. מספיק סדק קטן בצנרת הביוב כדי שורשי העץ יצליחו לחדור אל הצינורות ויגרמו לסתימות קשות ומורכבות העלולות להשבית את מערכת הביוב. הבעיה של חדירת שורשי העץ אל הצנרת אינה נפתרת מעצמה, יותר מכך, אם נזניח אותה ולא נטפל בה בהקדם הבעיה תגבר ותחריף. סובלים מחדירת שורשים לצנרת, צרו קשר! בחברת "הום פיקס שילדקראוט" רכשנו ניסיון וידע רב בפתרון הבעיה, אחוזי ההצלחה שלנו גבוהים, הצלחנו לעזור ללקוחות רבים, נצליח לעזור גם לכם.

שורשים בביוב – איך לטפל בבעיה בהצלחה

זה אולי נשמע מוזר, צנרת הביב עשויה מבטון ואיך יכולים שורשי העץ להבקיע את הבטון החזק? אך זו מציאות. הבטון הוא אכן חומר חזק, אך הצינורות העשויים מבטון אינם אטומים לחלוטין. במשך השנים הצינורות נשחקים ומספיק סדק צר בצינור כדי שהשורשים יוכלו לחדור אל תוך הצינור ולגרום לסתימות.

יש שיטות שונות לטיפול בבעיה של חדירת השורשים אל העץ, חלק מהשיטות יעילות מאוד וחלקן יעילות פחות.

גיזום השורשים במערכת הביוב מהווה פתרון זמני, הוא אומנם מצליח לשחרר את הסתימה בביוב, אך חיתוך השורשים מביא לצמחיה מואצת של השורשים וכעבור זמן הם עלולים לחדור שוב והפעם עם שורשים עבים וחזקים יותר בשל תוצאות הגיזום.

שימוש בחומרים כימיים להשמדת השורשים אולי יצליח להשמיד את השורשים וישחרר את הסתימה, אך יגרום לנזקים רבים. החומרים הכימיים מזיקים לבריאות העץ, פוגעים באיכות הסביבה ועלולים להזיק גם לבני האדם. נוסף על כך, החומרים הכימיים מעניקים רק פתרון זמני מכיוון שהם מצליחים להמיס רק חלק מהשורשים והחלק שנשאר יצמח ויחדור שוב אל צנרת הביוב.

שיטה נוספת מתבצעת באמצעות החדרת סילון מים בלחץ גבוה אל עומק הצינור. המים הנשטפים בלחץ גבוה במיוחד יצליחו לפרוץ את החסימה שנוצרה כתוצאה מהצטברות שורשי העצים ובדרך גם יסירו גורמים נוספים העלולים להוות מכשול לזרימת מי השופכין התקינה בצינור.

הטכניקה החדישה והיעילה ביותר לפתיחת סתימות הנובעות משורשים שחדרו למערכת היא חיתוך השורשים באמצעות מכשיר העשוי מסיבי פלדה. המכשיר מוחדר אל עומק הצנרת, מסתובב במהירות וחותך את השורשים בביוב בחיתוך דק. באמצעות סילון מים המהווה את פעולת החיתוך נשטפת הפסולת אל מחוץ לצינור והסתימה משתחררת.

 כל טיפול יסודי ומקצועי בחדירת שורשים של צנרת הביוב מתחיל באבחון מיקום התקלה. כדי לאתר במדויק את מיקום התקלה משתמשים במצלמת וידאו המוחדרת אל הצנרת ובעזרתה אפשר לאתר את המיקום המדויק, לאבחן את השפעת החדירה על המערכת ולקבל החלטה על השיטה המתאימה לפתרון הבעיה לטווח רחוק.