ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות –  איך לפתוח כל סוג של סתימה? OpenStimaPic

אין כמעט מי שלא נתקל בסתימה בצנרת הביתית. לא תמיד סתימות בצנרת נובעות מתשתית לקויה, גם כניסה של חפצים זרים אל תוך הצנרת, שערות, מגבונים לחים ,לכלוך ועוד עלולים ליצור סתימות בצנרת הביוב. לעתים נצליח לפתוח את הסתימה לבד באמצעים שונים, אך במקרים רבים הסתימה תחזור. כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים ולפתוח את הסתימה באופן יסודי ומקצועי, חשוב להזמין אינסטלאטור מומחה המצויד בכלים ייעודיים, בידע רב ובניסיון.

פתיחת סתימות – איך נצליח לפתוח סתימות קלות

סתימות קלות בכיור או במקלחת אפשר לפתוח בפומפה. הפומפה יוצרת ואקום ולחץ המאפשר לגורם של הסתימה לעלות למעלה או להשתחרר דרך הצנרת. פתיחה של סתימה בפומפה היא אחת הדרכים לפתיחת סתימות קלות, כדאי לנסות לפתוח את הסתימה לבד עוד לפני שמזמינים אינסטלאטור.

קפיץ אינסטלאטורים הוא קפיץ באורכים שונים המוחדר אל תוך הצנרת. בעזרת הקפץ אפשר "לדוג" את גורם הסתימה ולהוציא אותו החוצה. כדי לפתוח סתימה ביתית קלה מספיק להשתמש בקפיץ אינסטלאטורים באורך של עשרה מטרים.

בחנויות לחומרי בניין נמכרים חומרים כימיים שמטרתם להמיס את הגורם שיצר את הסתימה. את החומרים הכימיים שופכים ישירות לפתחי הניקוז בכיור או במקלחת וממתינים מספר דקות עד אשר החומר יתחיל לפעול. חשוב לדעת כי לא מומלץ להרבות להשתמש בחומרים כימיים, הם עלולים לגרום לבלאי מואץ של הצנרת ולנזקים רבים.

פתיחת סתימות מורכבות באמצעות ביובית

לא תמיד אפשר להצליח לפתוח סתימות באמצעים ידניים או במכשירים פשוטים כמו פומפה, קפיץ אינסטלאטורים או חומרים כימיים. במקרים שבהם הסתימות חוזרות ונשנות פעם אחרי פעם או במקרים שבהם הסתימה היא בקו הראשי של הבניין, במקום שקשה להגיע אליו, יש צורך בציוד מיוחד כדי לשאוב ולפתוח את הסתימה.

הביובית היא כלי חיוני בפתיחת סתימות קשות. זו משאית מיכל שעליה מורכבת משאבה חזקה המחוברת למיכל ולצינור עבה וארוך. את הצינור משחילים אל הצנרת והמשאבה מתחילה לשאוב את הנוזלים שבצנרת אל תוך המיכל האטום.

הביובית מסוגלת לא רק לשאוב את הסתימה, אלא גם להסניק, להזרים מים בלחץ גבוה אל תוך צינור סתום ובצורה כזאת לפתוח את הסתימה. הזרמת מים בלחץ גבוה מסולת גם לפתוח סתימות קשות מאוד, לשטוף ולנקות באופן יסודי את פנים הצינור.

לאחר פתיחת הסתימה יש לאבחן את הגורם לסתימה, לתקן את שורש הבעיה כדי למנוע סתימה חוזרת של הצנרת.

הביובית מיועדת גם לפתיחת סתימות במערכת הצנרת התת קרקעית ובבורות הביוב עמוקים. פתיחת סתימות בצנרת הביוב המרכזית אינה יכולה להיעשות באמצעים ידניים מסיבות שונות, לא תמיד אפשר להגיע אל מקום הסתימה והגזים הרעילים המאפיינים את בורות הביוב ואת הצנרת המרכזית עלולים לפגוע בעובדים.

הביובית היא אחד מכלי העבודה היעילים ביותר בפתיחת סתימות. היא מסוגלת להתמודד עם כל אתגר, לפתוח סתימות ולנקז את הלכלוך בצנרת.

רק אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים יכולים להפעיל את הביובית. צוות העובדים בחברת "הום פיקס שילדקראוט" צבר ניסיון ומוניטין רב בפתיחת סתימות, באבחון התקלות ובמציאת פתרונות מקצועיים. צרו קשר, אנו זמינים ושמחים לעזור.