ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

פתיחת סתימות בתימרת וציפורי

פתיחת סתימות בתימרת וציפורי – על כל שאלה תשובה

פתיחת סתימות בתימרת וציפורי,ובכל מקום, היא עבודה הדורשת ידע מקצועי וציוד מיוחד.  סתימות בצנרת עלולות להתרחש בתדירות גבוה ובשל גורמים שונים. מה עושים כאשר יש מגלים סתימה במערכת האינסטלציה ביתית, איך אפשר לפתוח סתימות, מתי חשוב להזמין אינסטלאטור ועוד, עם כל השאלות האלו פנינו אל המומחים בחרת "הום פיקס שילדקראוט " וביקשנו תשובות.

שאלה: איך אפשר למנוע סתימות ביוב או סתימות בצנרת?

  • רוב הסתימות בצנרת נגרמות בשל השלכה של חומרים זרים ובלתי מתכלים אל מערכת האינסטלציה הביתית או התעשייתית. כדי למנוע סתימות חשוב להקפיד לא להשליך חפצים זרים אל פתחי הניקוז בכיורים, באסלה או בכל מקום.
  • כדאי לקנות מסננת מיוחדת ולהניח אותה על פתחי הניקוז בכיור או באמבטיה. המסננת תצליח למנוע חדירה של חומרים זרים ובלתי מתכלים מים אל תוך הצנרת ובכך תמנע סתימות רבות.
  • אחת לשלוש שנים מומלץ להזמין חברה מקצועית שתחטא ותנקה באופן יסודי את תשתיות הביוב. ניקוי וחיטוי קבוע ימנע סתימות, ריחות בלתי נימים ותקלות נוספות.

שאלה: איך אפשר לפתוח סתימות באמצעים ביתיים?

יש מספר דרכים ואביזרים העשויים לסייע לנו בפתיחת סתימות. חשוב לדעת כי באמצעים ביתיים נצליח רק לפתוח סתימות קלות. בכל מקרה של סתימות קשות ומורכבות לא מומלץ לנסות לפתוח לבד, יש לפנות אל אינסטלאטור מקצועי.

נסו לפתוח את הסתימה בעזרת פומפה או קפיץ אינסטלאטורים. הפומפה יוצר ואקום ולחץ המושך את מקור הסתימה החוצה והקפיץ האינסטלאטורים עשוי "לדוג" את הסתימה ולהוציא אותה או לרסק אותה בתוך הצינור.

יש חומר כימיים המסוגלים להמיס ולפתוח סתימות, אפשר לקנות אותם בחנויות לחומרי בניין. החומרים הכימיים מסוגלים, אומנם, לפתוח סתימות קלות, אך הם גם עלולים לגרום לנזק לצנרת. במקום החומרים הכימיים אפשר לנסות ולהשתמש בחומרים טבעיים כמו סודה לשתיה מעורבת בחומץ. כאשר שופכים את התערובת אל פתח הכיור, תהליך התסיסה של החומץ והסודה עשוי לפתוח את הסתימות.

שאלה: הצנרת בביתנו נסתמת בשל חדירת שורשים אל צנרת הביוב. מה אפשר לעשות?

חדירת שורשים אל צנרת הביוב גורמת לסתימות חוזרות ונשנות ולבעיות ולתקלות רבות. פתיחת סתימות בתימרת וציפורי, ובמקומות נוספים, בשל חדירת שורשים צריכה להיעשות באופן מקצועי ויסודי כדי לפתור את הבעיה לתקופה ארוכה. 

לאינסטלאטור מקצועי יש כמה דרכים אפקטיביות לפתירת הבעיה. טיפול באמצעות ספיראלה חשמלית, באמצעות החדרת חומר אל האזור אשר קוטל את השורשים ומונע מהם לחדור אל הצנרת או חיתוך השורשים בביוב באמצעות מכונה המצוידת בשרשראות וסיבי פלדה המסתובבים במהירות וחותכים את הצנרת באופן ממוקד ומדויק. פעולת החיתוך מלווה בזרם מים קבוע ששוטף את הצינור במשך הפעולה ובמצלמה המעבירה תמונות אל מסך ומאפשרת לעקוב אחרי התהליך.