ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

פתיחת סתימות ביוב

פתיחת סתימות ביוב – כשידע, ניסיון וציוד מקצועי נפגשים

פתיחת סתימות ביוב היא עבודה קשה ומורכבת. רוב האינסטלאטורים אינם מיומנים לטיפול בפתיחה של סתימות בביוב, רק אינסטלאטורים שצברו ניסיון, מומחיות ומצוידים בציוד  ייעודי מיוחד יצליחו לפתוח בהצלחה סתימות בצנרת הביוב.

פתיחת סתימות ביוב – פתיחה באמצעות הביובית

בורות הביוב הם עמוקים. פתיחת סתימה בבורות הביוב או שאיבה של הפסולת וריקון הבורות נעשית באמצעות משאיות מיוחדות הנקרא בשפה המקצועית ביובית. הביובית היא משאית הנושאת משאבה חזקה המחוברת לצינור ארוך ועבה ומכל לאיסוף הפסולת. המשאית יכולה להתקרב לבור הביוב או לפתח הצנרת שבה קיימת סתימה ולשאוב בתוך זמן קצר את המים ואת הגורמים הזרים שיצרו את הסתימה. את מי השופכין השאובים מרוקנים אל תוך המכל הנמצא על המשאית ומפנים אותם לאתר מורשה של פינוי פסולת.

יש ביוביות משוכללות המסוגלות לא רק לשאוב את המים עם הסתימה, אלא גם להסניק. להסניק זוהי מילה מקצועית המתארת הזרמה של מים בלחץ גבוה אל צנרת הביוב הסתומה. המים הזורמים בלחץ גבוה מסוגלים לפתוח את הסתימות שהם פוגשים בדרכם. לאחר פתיחת הסתימה מנקים ושוטפים את הצנרת ומחזירים אותה לתפקוד מלא.

סתימות רבות בביוב מתרחשות כתוצאה של חדירת שורשים אל צנרת הביוב. מספיק סדק קטן כדי שורשי העץ יצליחו לחדור אל תוך צינור הביוב ויסתמו אותו.

כדי לפתוח בהצלחה סתימות הנגרמות כתוצאה מחדירה של שורשים אל צנרת הביוב יש צורך בציוד  מיוחד. אל עומק הצנרת מחדירים מכשיר העשוי מסיבי פלדה, המכשיר מסתובב במהירות וחותך את השורשים חיתוך דק מאוד. לאחר חיתוך השורשים מחדירים אל הצנרת מים בלחץ גבוה, המים שוטפים את הפסולת ואת השורשים החתוכים ומשחררים את הסתימה.

כל טיפול יסודי ומקצועי מתחיל באבחון הגורם לסתימה ובאיתור המקום המדויק של הסתימה. כדי לאתר את מקור הסתימה משתמשים במצלמה מיוחדת בעלת סיב אופטי. את הסיב מחדירים אל עומק הצנרת ומצלמים את הנעשה בתוכה. בדרך זו יכול האינסטלאטור לעקוב אחרי הבעיות בצנרת, לזהות את הגורמים לבעיה ולאתר את המיקום המדויק של הסתימה. לאחר פתיחת הסתימה יטפל האינסטלאטור בגורמים לסתימה כדי שהיא לא תחזור בזמן הקרוב.

סתימות בצנרת הביוב אינן נפתחות לבד, להפך, אם לא נטפל בהן הן יתגברו וכל סתימה קלה תיהפך לסתימה קשה ומורכבת. יש לכם סתימות בצנרת הביוב? צרו קשר עם צוות המומחים של "הום פיקס שילדקראוט". צברנו ניסיון רב, טיפלנו בהצלחה באינספור סתימות ביוב, נדע להעניק לכם את הפתרון הטוב ביותר לבעיה.