ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

פתיחת סתימות בטבעון, יוקנעם ורמת ישי

פתיחת סתימות בטבעון, יוקנעם ורמת ישי – איך אפשר למנוע סתימות ואיך אפשר לפתוח אותן?

סתימות בצנרת או במערכת הביוב הביתית עלולות להתרחש בתדירות גבוהה. יש שני גורמים עיקריים הגורמים לסתימות, חדירה של עצם זר לצנרת כמו חומרי מזון, חומרים בלתי מתכלים, שערות ועוד או כתוצאה מבלאי והיווצרות של אבנית בדפנות הצינור, תופעה המתרחשת בעיקר בצנרת ישנה.

פתיחת סתימות בטבעון, יוקנעם ורמת ישי – איך נוכל למנוע סתימות?

כדי למנוע סתימות מומלץ לקנות מסננת מיוחדת ולהניח אותה על פתחי הניקוז. המסננת תצליח למנוע חדירה של גורמים זרים אל תוך הצנרת. אחת למספר שבועות כדאי לערבב מים רותחים עם כף אבקת כביסה וליצוק אותם אל פתח הניקוז. המים ינקו את דפנות הצנרת וימנעו סתימות.

מערכת הביוב היא מערכת פתוחה המאפשרת החדרת מוצרים וחומרים זרים אל מערכות הביוב הביתיות ואל מערכות הביוב התעשייתיות. השלכת חומרים זרים אל מערכת הביוב היא הגורם העיקרי להיווצרות הסתימות. לכן חשוב להקפיד לא להשליך אל הצנרת חומרים ומוצרים שונים כמו טיטולים, מגבונים לחים, תחבושות היגייניות, שאריות מזון, שומנים, ועוד סוגים שונים של חומרים בלתי מתכלים.

המגבונים הלחים הם הגורם מספר אחד לסתימות במערכות האינסטלציה. בארצות רבות קיים איסור של השלכת מגבונים ומוצרי היגיינה אל תוך האסלה, בארץ אין חוק כזה, אך חשוב מאוד להקפיד ולהימנע מהשלכת מגבונים לחים ומוצרים זרים אל האסלה.

כדי למנוע סתימות ביוב בחצר מומלץ להזמין אחת לשנתיים עד שלוש שנים חברה מקצועית שתבצע ניקוי יזום של תשתיות הביוב בבתים פרטיים, בבתים משותפים, במוסדות ובמפעלים תעשייתיים. ניקוי וחיטוי קבוע של המערכת ימנע ריחות רעים, סתימות ומפגעים נוספים.

פתיחת סתימות בטבעון, יוקנעם ורמת ישי – איך להתגבר על הסתימה רגע לפני שמזמינים אינסטלאטור?

  • מיד כאשר אתם מבחינים כי המים בכיור מצטברים ואינם מתנקזים כרגיל, קחו פומפה ונסו לפתוח את הסתימה בעזרתה. הפומפה יוצרת ואקום, מפעילה לחץ ומצליחה למשוך את הגורם לסתימה אל מחוץ לצינור.
  • הפומפה לא עזרה? נסו לפתוח את הסתימה באמצעות קפיץ אינסטלאטורים.  השחילו את הקפיץ אל עומק הצינור ובעזרת הידית נסו לסובב אותו. כך תוכלו "לדוג" את הגורם לסתימה, להוציא או לפרק אותו ולאפשר את מעבר המים.
  • יש חומרים כימיים המיועדים להמסת סתימות, אך חשוב לדעת כי הם עלולים לגרום לנזקים בצנרת. במקום להשתמש בחומרים כימיים אתם יכולים לערבב אבקת סודה לשתיה עם חומץ, לשפוך לפתח הניקוז, להמתין כרבע שעה ואחר כך לשפוך לפתח הכיור ליטר מים רותחים.
  • נסו לפתוח את הסיפון הנמצא מתחת לכיור. בחלק של הסיפון הנמצא מתחת לכיור מתרכז לכלוך רב ורוב הסתימות נפתחות כאשר פותחים את הסיפון ומנקזים את הלכלוך שהצטבר בו.
  • לא עזר? הזמינו אינסטלאטור מומחה! חברת "הום פיקס שילדקראוט" מצוידת בציוד טכנולוגי חדיש לפתילת כל סוג של סתימה. יש לכם סתימה? צרו קשר, אנו זמינים ומגיעים מיד.