ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

פתיחת סתימה / סתימות

פתיחת סתימה / סתימות – שילוב של עבודה מקצועית וציוד טכנולוגי מתקדם

פתיחת סתימות היא אחת העבודות הנפוצות והשכיחות של האינסטלאטור והיא חלק בלתי נפרד מתחזוקה תקינה של מערכת המים והביוב. אם אתם מבחינים כי המים בכיור נקווים ואינם מתנקזים במהירות הרגילה, אם המים באסלה יורדים באיטיות וחוזרים לעלות, כנראה שיש לכם סתימה בצנרת, ואתם חייבים להזמין אינסטלאטור. פתיחת הסתימה חייבת להתבצע בצורה מקצועית שכן עבודה לא מקצועית עלולה לגרום לנזקים, לעתים בלתי הפיכים. יש לכם סתימה בצנרת? צרו קשר עם חברת " הום פיקס שילדקראוט" כדי ליהנות מעבודה מקצועית, משירות אדיב, מעמידה בלוח הזמנים וממחירים הוגנים.

פתיחת סתימה/ סתימות – מהם סוגי הסתימות הנפוצות בצנרת הביתית

סתימות בצנרת הביתית נובעות מחומרים זרים ולכלוכים שחדרו למערכת הניקוז כמו שערות, שאריות של אוכל, מוצרי היגיינה נשיים, מגבונים לחים, קסמי אוזניים ועוד. סתימות אלו מתרחשות בעיקר בצנרת מי השופכין המובילה מים מהמטבח או מהאמבטיה אל מערכת הביוב המרכזית.

סתימות בשירותים הנגרמות כתוצאה מזריקת חומרים זרים לאסלה. במשך השנים מצטברים חומרים רבים על דפנות האסלה והצנרת המנקזת את הביוב. ככל שמצטברים יותר חומרים, כך מעבר המים נהיה צר יותר עד שנוצרת סתימה.

סתימות הנוצרות במערכת הביוב כתוצאה מחדירת שורשים אל תוך הצנרת. שורשי העצים חודרים אל צנרת הביוב באמצעות סדקים או חריצים בצנרת, מסתעפים בתוך הצינור וגורמים לסתימה.

סתימות הנובעות מתשתית לקויה ומכשלים בעת הנחת הצנרת כמו בעיות בחיבורים בין חלקי הצינור, שיפועים לא מתאימים ועוד.

פתיחת סתימה/ סתימות –  על השיטות ועל הכלים לפתיחת הסתימה

את הסתימות במערכת האינסטלציה הביתית יכול לפתוח האינסטלאטור בשתי שיטות.

פתיחת הסתימה באמצעות ספיראלה חשמלית. את הספיראלה, שלראשה מותקן ראש מיוחד לפתיחת הסתימה, מחדיר האינסטלטור אל מקום הסתימה, מסובב אותה ומפרק את הסתימה לפירורים קטנים אשר נשטפים עם זרם המים ומשחררים את הסתימה.

פתיחת סתימה באמצעות לחץ מים - בשיטה זו מגיע האינסטלאטור עם משאית מיוחדת שעליה מותקנת משאבה חזקה וצינור, הוא מצמיד את הצינור לפתח הצנרת, מזרים מים בלחץ גבוה ומשחרר את הסתימה.

כדי לפתוח סתימות במערכת הביוב הנובעות כתוצאה מחדירת שורשים יש צורך באיש מקצועי מיומן ובציוד מתאים ומתקדם. שחרור הסתימה דורש חיתוך דק של השורשים הנמצאים בתוך הצינור באמצעות ציוד מיוחד, ניתוק של השורש מצנרת הביוב והזרמת מים. השורשים הקצוצים יישטפו עם זרם המים והסתימה תשתחרר.

הביובית היא משאית גדולה המיועדת לסתימות במערכת הביוב. על המשאית מותקנת משאבה חזקה המסוגלת לשאוב כמעט כל דבר. באמצעות צינור ואקום המתחבר אל פתח הביוב שואבים את מי השופכין ויחד אתם נשאבים גם הגורמים לסתימה. לאחר שחרור הצנרת מהסתימה, מזרימים מים בלחץ גבוה אל תוך הצינור כדי לנקות אותו ביסודיות ולמנוע ריחות בלתי נעימים.