ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

פיצוץ צינור

פיצוץ צינור - למה זה קורה ומה עושים

פיצוץ בצינור נגרם בדרך כלל כתוצאה מבלאי בצנרת, מהצטברות של קורוזיה על דפנות הצינור וגורמים נוספים המביאים להיווצרות של חור בצינור ולפיצוץ. פיצוץ בצינור זה אחד מהעבודות המורכבות שמבצע האינסטלטור. לעתים יוכל האינסטלטור לתקן את החור בצינור בדרכים שונות ולעתים יהיה צורך להחליף את כל הצנרת.

פיצוץ בצינור – אפשרויות שונות של פיצוצים

פיצוץ צינור מים גלוי כמו ברז דולף, ניאגרה מטפטפת או פיצוץ בצינור של המים בגינה זוהי בעיה פשוטה יחסית, בעיה שאפשר לפתוח אותה בקלות ובעלויות לא גבוהות במיוחד.

פיצוץ בצנרת המים החיים, הצנרת המובילה את המים מהברז המרכזי אל הברזים שבבית, או פיצוץ בצנרת הביוב נובעת משחיקה של הצנרת או מכשלים בעת הנחת הצינורות.  במקרים רבים אפשר לזהות את הפיצוץ בצינור כבר בשלבים המוקדמים לפני שהוא גרם לנזקים קשים.

הסימנים המעידים על פיצוץ בצינור הנמצא בקירות הבית או תחת המרצפות הם חשבונות מים חריגים וגבוהים במיוחד, כתמים על המרצפות או על הקירות, נשירת טיח או חיפויי קירות, התנפחות של הקירות ועוד.

רגע לפני שאתם מזמינים אינסטלאטור אתם יכולים לבדוק אם אכן יש פיצוץ בצינורות בבית שלכם. סגרו את כל הברזים, כולל השיבר המרכזי, והתבוננו בשעון המים. אם השעון ממשיך לפעול כנראה שיש לכם נזילת מים שנגרמה מפיצוץ באחד מהצינורות בבית.

לעתים פיצוץ בצנרת עלול לגרום לשיטפון או להצפה של אזורים רבים, של מרתפים, חניונים תת קרקעיים, חללים בדירה ועוד. במקרה כזה יש לסגור את ברז המים המרכזי ולהזעיק מיד אינסטלטור מקצועי המצויד בידע רב, בניסיון ובציוד טכנולוגי מתקדם.

פיצוץ בצינור – תיקון מקצועי מתחיל בזיהוי מיקום הבעיה

זיהוי מקום הפיצוץ המדויק יאפשר טיפול בתקלה ולעתים ימנע את הצורך בהחלפה של כל הצנרת. הדרך המקדמת והיעילה ביותר לאיתור מקום הפיצוץ היא באמצעות צילום תרמי או מיפוי צנרת תת קרקעית ועוד.

המצלמה התרמית מזהה בדיוק רב את המיקום המדויק של הפיצוץ בצנרת. היא פועלת  בטכנולוגיית אינפרא אדום, היא רגישה להבדלי טמפרטורות בקירות, ולכן היא יכולה לזהות פיצוצים ונזילות בצנרת. המצלמה התרמית מדייקת באיתור מקום הפיצוץ ללא צורך בהרס מיותר של קירות הבית, מרצפות או צנרת הבניין.

קרני האינפרא האדומות חודרות מבעד למקומות אטומים והן מתרגמות את הפרשי הטמפרטורות לתמונה בצבעים שונים. הצבעים מעידים על אזורים בעלי טמפרטורה גבוהה ועל אזורים קרים עם טמפרטורה נמוכה. הצילום התרמי מצביע על האזורים הקרים, האזורים  שבהם מתרחש הפיצוץ.

לאחר איתור המיקום המדויק של הפיצוץ יחליט האינסטלאטור על דרכי התיקון, לעתים אפשר לתקן פיצוץ בצנרת באמצעות הדבקת טלאי לדופן הצינור הפגועה או בשיטת השרוול ולעתים תידרש החלפה של כל הצנרת או של חלק ממנה.

בחברת "הום פיקס שילדקראוט" פועל צוות מיומן בהפעלת מצלמה תרמית, בזיהוי הגורמים לפיצוץ ובשיטות השונות לתיקון הבעיה. צרו קשר כי תיקון פיצוץ בצנרת זו עבודה של מקצוענים!