ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

עבודות ביוב

עבודות ביוב

מערכת הביוב היא מערכת של צינורות תת קרקעיים שתפקידה לנקז את השפכים הביתיים והעירוניים ולהוביל אותם למקום שבו הם לא יהוו מטרד, בדרך כלל אל מכון לטיהור שפכים. בחיי היום יום אנו נשענים על הצנרת ועל מערכת המים, אנו משתמשים במים בברזים, באסלה, בהשקיית הגינה ואין לנו אפשרות להסתדר בלעדיהם. כאשר מתרחשת תקלה במערכת אנו נדרשים לעבודות ביוב מגוונות.

עבודות ביוב - שלושה דברים שחשוב לדעת

  • המים מגיעים אלינו באמצעות צנרת המים. לאחר שאנו משתמשים בהם הם עוברים דרך פתחי הניקוז למערכת צינורות נפרדת מהמערכת המספקת לנו את המים, למערכת מי הביוב.
  • עבודות ביוב מתבצעות בצנרת המובילה את המים מהבתים לביוב מרכזי ומשם הם מועברים למכון לטיהור שופכין. במכון עוברים המים המשומשים תהליך ולאחריו הם משמשים לפעולות שונות כמו להשקיה, לשטיפת מכוניות, אך לא לשתייה.
  • תקלות במערכת הביוב עלולות להשבית את השימוש במערכת הביוב ולגרום למפגע תברואתי בשל הגזים המשתחררים באוויר ובשל החיידקים המסוכנים העלולים להפיץ מחלות.

עבודות ביוב – מהם עבודות הביוב הנפוצות

אחת מעבודות הביוב הנפוצות ביותר היא פתיחת סתימות ותיקון נזילות. בעבר כדי לאתר סתימות ונזילות במערכת הביוב היה צורך לשבור קירות, להרים מרצפות או כל חיפויי קרקע, כדי לאתר את הסתימה בצנרת. כיום הודות לציוד טכנולוגי חדש ומתקדם, איתור ופתיחה של הסתימה מתבצע ביעילות ובמהירות, ללא הרס וללא לכלוך.

עבודות ביוב כוללות החלפה של צנרת ישנה ושחוקה, צנרת חלודה עם סדקים או שברים הגורמים לנזילות ולבעיות רטיבות רבות.

שאיבת בורות ביוב - בורות הביוב נמצאים בכל מקום מאוכלס וכמעט אין מבנה או מתחם שלא קיימת בו מערכת ביוב המובילה את מי השפכים אל ביוב מרכזי או אל בור ספיגה גדול. בשל השימוש המשותף של בתים ומבנים רבים במערכת הביוב יש צורך בשאיבת בורות ביוב על בסיס קבוע. אם לא נבצע שאיבת בורות, הביוב עלול לעלות על גדותיו ולהביא לסתימה של צנרת הביוב. נוסף על כך, הצפת מי ביוב היא מפגע תברואתי המלווה בצחנה עזה, בגזים רעילים המשתחררים לאוויר ויחד אתם גם חיידקים מסוכנים.

עבודות ביוב – מהם כלי העזר של האינסטלאטור

הספיראלה היא כלי עזר נפוץ בעבודות ביוב קטנות ופשוטות יחסית. ספיראלה מקצועית עשויה מפלסטיק, מגיעה בקטרים משתנים וחודרת אל תוך הצנרת באמצעות מקדחה ידנית או על ידי מנוע ייעודי. היא מיועדת לפתילת סתימות בצנרת קטנה יחסית ולא תמיד היא מצליחה לפתור את הבעיה לאורך זמן.

איתור סתימה במערכת הביוב מתבצע באמצעות סיב אופטי עם מצלמה זעירה המוחדר אל צנרת הביוב ומאתר את מוקד הסתימה ואת הגורמים לסתימה כמו חדירת שורשים לצנרת, הצטברות אבנית, היתקעות של חפץ גדול המונע זרימה תקינה של מי השופכין ועוד

הביובית היא משאית שעליו מותקנת משאבה רבת עוצמה. זהו כלי עבודה המיועד לשני סוגים של עבודות ביוב, לשאיבת חומרים בלתי מסיסיים הגורמים לסתימות או לשטיפה בלחץ מים גבוה המפרקת את הסתימה, מנקה היטב את צנרת הביוב ומאפשרת זרימה תקינה של מי השופכין. 

בחברת "הום פיקס שילדקראוט" משתמשים בציוד הטכנולוגי החדיש ביותר המאפשר פתרון יעיל, מהיר ומקצועי לכל בעיה ותקלה במערכת הביוב. צרו קשר, הצוות המקצועי של החברה  ישמח לעזור לכם.