ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

נזילה ממרזב

נזילה ממרזב - מזיהוי התקלה ועד לפתרון הבעיות

נזילה מהמרזב גורמת לתופעות בלתי נעימות המשפיעות על המבנה ועל איכות החיים של דיירי הבית. הנזילה עלולה לגרום לכתמי עובש בדירה, לריחות של טחב ובמקרים חמורים גם לטפטוף של מים מתקרת הבית. כדי למנוע נזילות מהמרזב כדאי לבדוק את תקינות המרזבים במיוחד לפני עונת החורף. בדיקה קבועה ומעקב רציף יזהו תקלות רבות בעוד מועד עוד לפני שהם יגרמו לנזקים ולתופעות לוואי בלתי נעימות.

נזילה מהמרזב – מהם הגורמים לבעיות במרזבים

מרזבים הם צינורות חלולים העשויים מחומרים שונים, מפח, מאלומיניום, מפי.וי.סי ועוד והם אחד האביזרים החיוניים בכל בית. המרזבים מונעים את הצטברות המים על הגגות, שומרים על גג יבש ומובילים את מי הגשמים מהגגות לאורך הקירות עד לקרקע או אל מערכת הביוב.

תקלות במרזבים נגרמות בשל סיבות שונות, סתימה במרזב, שחיקת החומר שממנו עשוי המרזב או בשל מיקום לא נכון של המרזב.

סתימות במרזב מתרחשות כתוצאה מהצטברות של עלים, של לכלוך, של בוץ ושל חפצים שונים הסותמים את פתחי המרזב או את המעבר בתוך המרזב.

בעיות ותקלות במרזב יכולות להיגרם כתוצאה מבלאי ושחיקה. מרזבים ישנים או מרזבים העשויים מחומרים שאינם איכותיים ועמידים עלולים להינזק במשך השנים. החלודה מפוררת את המרזב ויוצרת בו חורים, סדקים או התעקמות בחלקים שונים במרזב. לעתים אפשר לתקן את המרזב בתיקון מקומי ולעתים יהיה צורך להחליף את המרזב הישן במרזב חדש.

בבניינים רבי קומות תיקון המרזב דורש ציוד מיוחד והתנהלות שונה. חלק מהתקלות אפשר לתקן מגג הבניין, אך יש תקלות שאותם אפשר לתקן רק לאורך קירות הבניין. כאשר יש צורך לתקן את הליקויים לאורך קירות הבניין יש צורך בציוד סנפלינג מיוחד ובאישור בטיחותי של עבודה לגובה.

נזילה מהמרזב – איך מתבצעת עבודת התיקון

תיקון המרזב במקרים קלים, כמו למשל סדק במרזב או חור, יתבצע בעזרת חומרים מיוחדים  שיסתמו את החור או את הסדק. באמצעות מצלמה עם סיב אופטי מיוחד מזהים את המיקום המדויק של הבעיה ומחדירים אל תוך המרזב שרוול המצופה באפוקסי. כאשר מגיעים אל אזור הכשל מנפחים את השרוול ומצמידים אותו אל הדפנות הפנימיות של המרזב. כך נקבל צינור פנימי המכסה את אזור הכשל שהיה במרזב החיצוני ונאפשר למרזב הישן לשוב ולפעול באופן תקין.

כאשר המרזב נשבר כתוצאה מחבלה, בזדון או בשגגה, כאשר הוא התעקם ללא תקנה או כאשר התפשטה בו חלודה, בדרך כלל ימליץ האינסטלאטור על החלפת המרזב.

חברת "הום פיקס שילדקראוט" היא חברה ותיקה העוסקת, בין השאר, באיתור ותיקון בעיות במרזבים ובהחלפתם. את כל השירותים האלו מבצעת החברה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים חדישים ובציוד אמין ומתוחכם המביא לתוצאות מצוינות. יש לכם בעיות במרזב, צרו קשר, אנו כבר מגיעים!