ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

מצלמה תרמית

מצלמה תרמית - הטכנולוגיה בשירות האינסטלציה TermicCamer

מצלמה תרמית היא כלי עבודה חיוני בענף האינסטלציה. זהו כלי טכנולוגי רב עוצמה אשר בשימוש נבון בידי אינסטלאטור מיומן ובעל ניסיון יכול להעניק לנו אבחנות מדויקות בבעיות נזילות, ליקויי רטיבות, בעיות איטום ולעתים אף לגלות ליקויים שכלל לא היינו מודעים אליהם.

מצלמה תרמית - מהם המאפיינים של המצלמה?

בעיות רטיבות אינן רק בעיות אסתטיות. הרטיבות אחראית לנזקים רבים במבנים ולפעמים אף עשויה לסכן את היסודות של המבנה. קשה מאוד לאתר בעיות רטיבות בשלבים הראשונים, וברוב המקרים כאשר מגלים את הבעיה, כבר נגרם נזק. החדשות הטובות הן שבאמצעות מצלמה תרמית אפשר לאתר בעיות בקלות גם בשלבים הראשונים.

לפני שהמצלמה התרמית הוכנסה לשימוש איתור בעיות נזילות התבצע בשיטת ניסוי וטעייה. לא תמיד סימני הרטיבות מעידים על הימצאות המקור קרוב לסימנים. לעתים הנזילה מתרחשת במרחק מהמקום שבו מופיעים סימני הנזילות ורק כאן המים מצאו מקום נוח לחלחל ולפרוץ. כדי לגלות את הסימנים היה צורך בהרס של קרירות רבים, ומיותרים, עד לגילוי של מקור הנזילה. המצלמה התרמית חוסכת הרס ושבירת קירות מיותרים והיא  מסוגלת לאתר במדויק את מקור הנזילה עוד לפני ששברנו אפילו קיר אחד.

מצלמה תרמית מבוססת על קרניים אינפרא אדומות. כאשר היא מצלמת אזור מסוים היא מקבלת את הטמפרטורה שלו ומציגה את ההבדלים בין האזור המסוים לאזורים אחרים. את ההבדלים היא מציגה בצבעים שונים, כל צבע מעיד על טמפרטורה אחרת. הצבעים הקרים כמו ירוק, כחול או סגול מעידים על טמפרטורה נמוכה, וזה יהיה המקום שבו קיימת בעיית נזילה.

מצלמה תרמית – כל היתרונות

מערכת המים היא מערכת של צינורות רבים המכוסים על ידי קירות, מרצפות או גורמים נוספים. המצלמה התרמית מאפשרת לגלות בתוך מספר שניות את המקור המדויק של הנזילה גם כאשר הוא אינו גלוי לעין.

המצלמה התרמית מפיקה עבורנו תמונת חום מדויקת מאוד בטווח טמפרטורות רחב, תמונה שאי אפשר להבחין בה בעין אנושית.

במצלמה אפשר להשתמש כאשר מתעורר חשד להימצאות בעיות של נזילות בצנרת, נזילות ממערכות חימום תת רצפתיות ועוד. המצלמה מאפשרת לנו לבצע בדיקות צנרת תקופתיות, לבצע בדיקות לפני רכישת נכס או לפני עבודות שיפוץ כדי לאבחן את מצב הצנרת במבנה.

מצלמה תרמית היא ציוד חובה לכל אינסטלאטור מקצועי, אך המצלמה לבד אינה מספיקה. המצלמה אומנם חשובה, אך איש המקצוע העומד מאחורי המצלמה חשוב יותר.  כדי לדעת איך להשתמש במצלמה, יש לעבור הכשרה טכנית, לדעת איך לקלוט את הנתונים, לעבד אותם ולתרגם אותם למעשה. חוסר ידע או ידע חלקי יגרום לקבלת מסקנות מוטעות, לנזקים ולבזבוז זמן וכסף.

צוות החברה של "הום פיקס שילדקראוט" עבר הכשרות רבות בשימוש במצלמה תרמית. הצוות יודע לאבחן ולאתר נזילות מים גם במקומות שקשה להגיע אליהם. רוצים ליהנות מחידושי הטכנולוגיה ומאנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. צרו קשר, אנו נוכל לעזור לכם.