ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

מצלמה לאיתור נזילות

מצלמה לאיתור נזילות – כלי עבודה חיוני בארגז הכלים של האינסטלטור

מצלמה תרמית לאיתור נזילות היא כלי עבודה חיוני וחשוב בארגז הכלים של כל אינסטלטור  מקצועי. נזילות מים גורמים לנזקים רבים בכל מבנה, ולכן כאשר מופיעים הסימנים הראשונים המאותתים על נזילת מים אסור להתעלם מהם. בעבר, צמד המילים נזילת מים העלה בנו אסוציאציות של הרס, שבירת קירות, הרמת מרצפות, בלאגן ולכלוך רב, אך כיום זה כבר לא כך. הודות לציוד טכנולוגי משוכלל אפשר לאתר בדייקנות את המיקום של נזילת המים בעבודה נקייה בלי לשבור קירות וללא הרס.

מצלמה לאיתור נזילות - מהם המקורות והגורמים לנזילה

נזילות מים מתרחשות בצנרת המובילה מים נקיים לברזים בדירה, באמבטיה, במטבח או בצנרת המובילה את מי שופכין מפתחי הניקוז בכיורים, באמבטיה ובאסלה אל מערכת הביוב המרכזית. נזילות מים מתרחשות גם בצנרת של מערכת ההסקה או של מערכת המיזוג.

יש שלושה גורמים עיקריים לנזילות מים, כשלים ורשלנות בזמן הבנייה, ליקויי בניה לאחר שיפוצים, ושחיקה ובלאי של הצנרת.

בעת הבנייה עלולים להתרחש כשלים בבנייה, ולא תמיד מתוך רשלנות, כמו איטום לקוי של התקרה או של קירות הבית, חיבורים בלתי תקינים של הצינורות העוברים תחת הרצפה או בקירות ועוד.

בעת שיפוץ הבתים צנרת הבית עלולה להיפגע. מספיק סדק או חור קטן שנגרם לצנרת בזמן השיפוץ כדי לגרום לנזילות מים ולבעיות אינסטלציה נוספות.

שיני הזמן הגורמות לשחיקה ולבלאי של הצנרת והם אחד הגורמים המרכזיים לנזילות מים. בבתים ישנים הצינורות מחלידים ונוצרים בהם סדקים, חורים ופיצוצים הגורמים לנזילות מים מהצנרת אל הקירות, אל התקרה או אל המרצפות.

למה חשוב להזמין אינסטלטור המצויד במצלמה לאיתור נזילות?

השלב הראשון של כל טיפול בנזילת מים הוא איתור מקור הנזילה. בעבר נהגו האינסטלאטורים לאתר את מקור הנזילה בשיטה של ניסוי וטעייה. בהתאם לסימנים  המעידים על הימצאות הנזילה הם ניסו לנחש את המיקום המדויק של הנזילה, אך בפעמים רבות הם לא הצליחו לנחש נכון. בדרך לאיתור המיקום המדויק הם שברו קירות, הרימו בלטות וגרמו להרס רב ומיותר. נוסף על העליות של תיקון הנזילות, היה צריך בעל הדירה לבנות חדש קירות שנהרסו בעלויות גבוהות.

מצלמה לאיתור נזילות הופכת את המשימה לאיתור הנזילות למשימה הרבה יותר פשוטה. המצלמה התרמית הוכנסה לשימוש לפני מספר שנים ומאז אפשר לאתר בדייקנות את המקור של הנזילה ללא הרס.

אינסטלטור מומחה בתחום איתור נזילות מצויד במצלמה תרמית ומצלם את הקירות. המצלמה התרמית פולטת קרני אינפרא אדומות וממירה את האנרגיות הנפלטות מהקיר לצבעים. אנרגיית קור נצבעת בצבעים קרים כמו כחול או סגול ואנרגיית חום נצבעת בצבעים חמים כמו צהוב, כתום או אדום. כאשר אנרגיות החום והקור חריגות, מבין בעל המקצוע כי יש בעיה. אנרגיית חום גבוהה מעידה על פיצוץ בצנרת המים החמים ואנרגיית קור מעידה על פיצוץ בצנרת המובילה מים קרים. בדרך זו אפשר לאתר בדייקנות ובמהירות את המקור לנזילת המים.