ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

מכשיר לאיתור נזילות מים

מכשיר לאיתור נזילות מים

סיבות רבות גורמות לנזילות מים, מבנים ישנים עם צנרת שחוקה ובלויה, כשלים בבנייה, פגיעה בצנרת, חדירה של מי גשמים ועוד. גם אם הסימנים של נזילת מים ברורים, הם עדיין לא מעידים על המקום המדויק של הנזילה. חלק גדול מהנזילות מסתתרות במעבה הקירות תחת הבלטות ובמקומות נסתרים. רק ציוד משוכלל יצליח לאתר במדויק את מקור הנזילה ללא הרס מיותר של שבירת קירות, ללא בלאגן, ללא לכלוך וללא הוצאות כספיות מיותרות.

מכשיר לאיתור נזילות מים – על המכשיר ועל אנשי המקצוע המפעילים אותו

הודות למכשור משוכלל, עדכני ומדויק אפשר לטפל בבעיות נזילות רבות בלי צורך לשבור קירות ולגרום להרס מיותר. בעבר איתור הנזילה התבצע בשיטה של ניסוי וטעייה. האינסטלאטור ניסה להעריך ולנחש את המקום המדויק של הנזילה, אך לא תמיד הוא דייק. במקרים רבים בדרך לגילוי המקום המדויק נשברו קירות רבים, הורמו מרצפות ונגרם הרס רב. נוסף על התשלום לאינסטלאטור, נוסף עוד תשלום, תשלום לשיפוצניק שהוזמן כדי לשקם את הנזקים. כיום בעזרת המכשור המשוכלל והמתקדם אפשר לאתר בדייקנות את מקור הנזילה, והכי חשוב,,, לא הרס.

יש סוגים שונים של מכשירים. אינסטלאטור מקצועי ידע לבחור לכל מצב ולכל סוג של נזילה את המכשיר המתאים ביותר.

מצלמת סיס אופטי היא מצלמה בעלת סיב מיוחד שאותו מחדירים אל עומק הצנרת. הסיב האופטי מצלם את הצנרת בתוכה ואת התמונה הוא משדר אל מסך מיוחד. אנשי המקצוע העוקבים אחרי הצילומים יצליחו לזהות ולאתר במדויק את המקור לנזילה.

מצלמה תרמית היא אחד המכשירים הנפוצים והמדויק לאיתור הנזילה. המצלמה פועלת על גלי אינפרא אדומות המאתרות הבדלים של טמפרטורות, חמות או קרות. כאשר קיים ריכוז מחשיד של טמפרטורות חמות או קרות, סביר להניח כי המקור לנזילה נמצא באזור זה.

מכשיר שמע אלקטרוני המסוגל לשמוע פריצות מים, גם פריצה חלשה. בעזרת הנתונים שמעביר המכשיר אפשר לאתר את מקום הנזילה ולהגיע אליה במדויק.

השימוש במכשירים המתקדמים שדרג ושיפר את איתור הנזילות, אך המכשירים לבד אינם מספיקים. כדי להפעיל את המכשור החדיש, כדי להבין את האותות והמסרים שהוא מעביר יש צורך באנשי מקצוע מיומנים שעברו הכשרה והשתלמות בתחום.

בחברת "הום פיקס שילדקראוט" משתמשים בציוד החדיש ביותר, כל אנשי הצוות עברו השתלמות והם מנוסים ומיומנים בשימוש במכשירים אלו. צוות החברה ידע לאתר נזילות מים בכל מקום, בקירות, בגגות, תחת המרצפות ועוד.