ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

החלפת צנרת מים

החלפת צנרת מים

החלפת צנרת מים מתבצעת בעת שיפוץ הדירה ובמקרים של פיצוצים ותקלות בצינורות המובילים מים. החלפת צנרת זוהי עבודה מורכבת הדורשת ידע מקצועי וציוד טכנולוגי חדיש והכרה מעמיקה של כל סוגי הצנרת הקיימים בשוק וזיהוי היתרונות והחסרונות של כל סוג. יש לכם בעיות בצנרת, מחפשים מומחים להחלפת צנרת המים, מצאתם! הצוות המקצועי של חברת " הום פיקס שילדקראוט" רכש ידע וניסיון רב, הוא ידע להתאים לכם את סוג הצנרת המתאימה ולהחליף אותה בהצלחה.

החלפת צנרת מים - מה חשוב לדעת רגע לפני שמחליפים את הצנרת

צנרת המים בבתים היא מערכת המורכבת משני צינורות עיקריים. הצינור האחד משמש להובלת המים מצינור המים המרכזי אל הברזים והאסלה בבית והצינור השני מנקז את המים המשומשים אל הביוב המרכזי. צינורות המים ממוקמים מתחת לרצפת הבית או במעבה הקירות, ולכן החלפת הצנרת כרוכה בהרמת אריחי רצפה ובשבירה של קירות.

לפני שמחליפים את צנרת הבית יש להתייעץ האם צריך להחליף את כל הצנרת או שאפשר להסתפק בתיקון נקודתי ולהחליף רק חלק מהצנרת. לעתים קרובות בעיות בצנרת המים עלולות לנבוע מחיבור לקוי של הצינורות, מחור או סדק בצינור ועוד. במקרים רבים אפשר לחזק את החיבורים ולתקן את החורים בצנרת באמצעות טלאי מיוחד מתוך הנחה כי הצנרת במצב טוב והיא לא מועדת לסדקים או לבעיות אחרות.

חשוב לוודא כי האינסטלאטור שבחרתם הוא אינסטלאטור מקצועי ומוסמך המבין בסוגי הצנרת ויודע לבחור עבורכם את סוג הצנרת המתאים ביותר. בחירת צנרת לא מתאימה תגרום לקשיים, לשיבושים רבים בעת העבודה ולתקלות חוזרות בעתיד הקרוב.   

החלפת צנרת מים – מהם סוגי הצנרת הביתית

צנרת מים העשויה מברזל היא צנרת חזקה במיוחד מסוג הצנרת הישנה והמוכרת. צנרת מברזל מתאימה למקומות שבהם נדרש צינור חזק במיוחד כמו הצנרת היוצאת משעוני המים או צנרת בחניונים שבהם עוברים כלי רכב רבים ועוד.

צנרת מים מנחושת נחשבת לצנרת טובה, אך יקרה. כאשר מתקינים צנרת מנחושת חשוב להקפיד שהריתוך יהיה מושלם כדי למנוע נזילות בין חיבורי המערכת, ריתוך חובבני עלול לגרום לקריסה של מערכת המים. בצנרת נחושת אין הצטברות של קורוזיה ואבנית על דפנות הצנרת והמים יכולים לזרום מהר ללא עיכובים כמו סתימות או תקלות אחרות.

צנרת מים מפלסטיק, פלקס, היא מערכת צינורות המושחלת בתוך צינורות נוספים הנקראים "צינורות מתעלים" המתחברים למרכזיית המים.  כאשר מתרחש פיצוץ באחד מחלקי הצינור, שולפים את הצינור השבור מתוך הצינור המתעלה ורק אותו מחליפים בחלק צינור חדש.

צנרת פלסטיק המשולבת בשכבת אלומיניום, צנרת pc, נחשבת לאחד הצנרות הטובות ביותר. היא אומנם יקרה יותר מאשר סוגי הצנרות האחרות, אך היא אינה מחלידה כמו הצנרת מברזל, אינה נסתמת מאבנית כמו צנרות אחרות ולא מתפתחת בה קורוזיה.