ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

גלאי נזילות מים

גלאי נזילות מים – מאתרים את הבעיה IturRetivut

בימים עברו, נזילה הייתה אחד הסיוטים הגדולים ביותר של הדיירים. כאשר היו מגלים על הרטיבות, דרך חשבונות מים מופקעים או כתמים מתפשטים, דרך ההתמודדות הייתה טמינת הראש בחול ולקוות שהכול יחלוף מעצמו. לרוע המזל, נזילות אינן סוגרות את עצמן, כך שהכתמים מתפשטים, החשבונות הרקיעו שחקים והגיע הזמן לטפל בבעיה. באותם ימים, לא הייתה ברירה, אלא לשבור את הקירות, לנסות להרים את כל המרצפות ולגלות היכן הבעיה. כאב הראש, הלכלוך והאנדרלמוסיה מסביב גרמו לטמינת הראש מלכתחילה ולניסיון להתעלם מהמצב. כיום, עם הטכנולוגיות החדישות שיש לחברת "הום פוקס שילדקראוט" להציע, מומלץ להזמין אינסטלטור לטיפול, ויפה שעה אחת קודם.

גלאי נזילות מים – כל השיטות

השיטה האקוסטית

בשיטה זו מתבצע שימוש במיקרופונים רגישים במיוחד המוצמדים מתחת לצינור ולאורכו ומתבססים על שמיעתו של הבוחן. אם אכן יש נזילה, ניתן יהיה לשמוע אותה בעזרת רגישות הציוד וכך ניתן יהיה לאתר אותה במדויק, ללא צורך בשבירות או לכלוך מיותר ברחבי הבית.

השיטה התרמית

שיטה המיועדת לטיפול בצנרת הרצה בקירות הבית. בכדי לאתר נזילה באמצעים תרמיים, יש להצמיד את הציוד לכל מקום בו נמצאת הצנרת, ובעיקר למקומות החשודים בנזילה. האמצעים התרמיים מסוגלים לזהות הבדלים בין חום לקור בתוך הקיר עצמו וכך להעניק תמונה ברורה מהו האזור בו נמצאת הנזילה על פי ההבדלים משאר הצינורות. כך תוכלו לצמצם את אזור הפגיעה ולאתר את הנזילה המצריכה טיפול נקודתי.

שיטת גלאי הנזילות

הגלאי פועל על צנרת תת קרקעית. טכנולוגיית המחשב המתקדמת עליה מבוסס הגלאי משתמשת בשני סנסוריים ייחודיים ורגישים במיוחד הניצבים בתחילת הצינור ובסופו. לכל אורך הצינור קיימת זרימה אשר נספרת במדויק על ידי שני הסנסורים ומעבירה את הנתונים ישירות למחשב המכשיר. יחד עם נתונים אלו, יש להזין את מידות הצינור, החומרים ממנו הוא עשוי ואפילו קוטרו וכך לקבל תמונת מצב מדויקת ישירות מהמחשב, אשר מציג באמצעות גרף היכן אמורה להיות הנזילה.

שיטת הגז

בשיטה זו משתמשים בגז ייחודי הידידותי לסביבה. את הגז מחדירים אל הצינור שבו חושדים שהנזילה נמצאת. אם אכן קיימת נזילה, יפרוץ הגז ממנה החוצה ויעלה למעלה כדי להתפזר במרחב. באמצעות מכשיר מיוחד המודד את כמות הגז והמרחק אותו הוא עובר, ניתן לאתר את הנזילה ולטפל בה. בדיקה זו נחשבת למסובכת ומצריכה מיומנות רבה, ולכן לרוב משתמשים בה כבדיקה נוספת, ולא כבדיקה ראשית בלבד.