ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

גילוי נזילות / נזילה

גילוי נזילות / נזילה

כל בעיות האינסטלציה הן בעיות מטרידות, אך בעיות של נזילות מטרידות במיוחד. נזילות מים עלולות לגרום למפגעים לבעיות רבות, הן פוגעות במראה האסתטי של המבנה ועלולות גם לגרום לבעיות בריאותיות במיוחד לדיירים הסובלים מאלרגיות או ממחלות בדרכי הנשימה. גילוי הנזילה מהווה אתגר לבעלי המקצוע, רק אינסטלאטורים המצוידים בציוד עדכני ומשוכלל יצליחו לאתר את הנזילה בדייקנות ובלי לגרום להרס רב ומיותר.

גילוי נזילות / נזילה – מהם הגורמים לנזילה ואיך נצליח לאתר אותם?

יש שלושה מקורות עיקריים לנזילות בכל מבנה, צינורות המספקים מים נקיים, צינורות המובילים את מי הדלוחין ואת הביוב וצינורת של מערכות המיזוג וההסקה.

השלב הראשון של כל גילוי נזילה הוא איתור המערכת החשודה בנזילה. לעתים אפשר לאתר זאת באמצעים פשוטים.

גילוי נזילות בצנרת המים או יכולה להתבצע באמצעות בדיקת לחץ, בדיקה  הבודקת האם המערכת הספציפית הזו מאבדת מים. גילוי נזילה בצנרת המובילה את מי הדלוחין יכולה להיעשות באמצעות חסימה של מוצא הביוב ובדיקה לאיתור המים ה"נעלמים". בדיקה של איתור נזילה במערכת המזגן נעשית באמצעות נשיפה פשוטה אל תוך הצנרת המזהה האם בצנרת קיימות חסימות.

לא תמיד אפשר לזהות את מקור הנזילה באמצעות בדיקות פשוטות במיוחד כאשר צנרת המים עוברת במסלולים ארוכים ונסתרים בתוך הקירות או מתחת לרצפות. כאשר הבדיקות הפשוטות לא הראו תוצאות ברורות ומדויקות, יש להשתמש במכשור מתקדם ומשוכלל לגילוי נזילות.

אינסטלאטור מקצועי מצויד בכמה סוגים של מכשירים אלקטרונים המסייעים לו לאתר את הנזילות. מצלמה תרמית, מכשיר האזנה רגיש המסוגל לשמוע פריצות מים ולאתר את המיקום שלהן, או מצלמה בעלת סיב אופטי המוחדר אל פתחי הביוב והניקוז ומאפשר לנו לצלם בתוך הצנרת. הצילום המדויק בתוך הצנרת מאפשר לאתר ביעילות את המקור לנזילה.

המצלמה התרמית היא המילה האחרונה בתחום האיתור של מקור הנזילה. היא פועלת על קרני אינפרא אדומות ומציגה הבדלים בטמפרטורות של הקיר. את ההבדלים מתרגמת המצלמה לצבעים קרים ולצבעים חמים. באמצעות הבדלי הצבעים אפשר לאתר את המיקום המדויק של הנזילה ולטפל בבעיה בצורה ממוקדת בלי לשבור קירות, בלי להרים בלטות ובלי לגרום להרס מיותר.

אחרי שגילתם את מקור הנזילה, מומלץ לטפל בבעיה ללא עיכובים מיותרים. ככל שנדחה את הטיפול, נזקי המים עלולים להיות כבדים יותר. נזילות המים עלולות לגרום לבעיות רטיבות, לבעיות אסתטיות, לנזקי חלודה ולפגיעה ביציבות המבנה.

חברת "הום פיקס שילדקראוט" משתמשת בציוד הטכנולוגי החדיש ביותר לצד הידע והניסיון הרב שצברו עובדי החברה. צרו קשר, אנו מחויבים למתן פתרונות מדויקים ומקצועיים.