ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

איתור נזילות בצפון

איתור נזילות בצפון - איך מתמודדים עם בעיית הנזילות

נזילות מים הן האויב המסוכן של כל מבנה. סימני הנזילה מתחילים בנקודה קטנה כמו כתם קטן על הקיר, נקודה של עובש ועוד. לא תמיד בני הבית מודעים לכך כי הסימן הקטן שהופיע במפתיע על הקיר הוא סימן לנזילת מים, אך חשוב להיות ערניים ולדעת כי גם כתם קטן על הקיר מאותת על בעיה רצינית בצנרת המים. זיהוי מוקדם של הבעיה עשוי לחסוך הרבה זמן והרבה כסף.

איתור נזילות בצפון – מה הם המקורות והסיבות לנזילה

נזקים שונים בצנרת הם המקור המרכזי לבעיות נזילות. סדק בצנרת, חור או פיצוץ בצנרת גורמים לנזילת מים ועלולים לגרום לנזקים כבדים למבנה. נזילות מהצנרת יכולות לגרום נזקים גם לדירות של ה שכנים. בכל מקרה של נזילת מים יש לאתר מיד את הנזילה ולעצור אותה.

רטיבות קפילארית זהו מונח מקצועי המתאר רטיבות תחת הרצפה. המקור לרטיבות הוא בדרך כלל פיצוץ בצנרת העוברת תחת המרצפות. החול שתחת הרצפה מתרטב וגורם לנזקים לריצוף ולפעמים אף לנזקים ליסודות המבנה.

ניקוז לקוי מגג הבניין, מהמרפסת, ממסילות החלון או בעיות במרזבים יגרמו לבעיות רטיבות בפנים המבנה. בעל מקצוע מיומן ידע לאבחן את הבעיה ולהציע פתרונות מתאימים.

כשלים בהנחת הצנרת במבנים חדשים. לעתים החיבורים של הצנרת התבצעו ברשלנות והמים מוצאים פורצים מהצנרת דרך החיבורים.

בזמן שיפוצים תיתכן פגיעה בצנרת המים או בצנרת הביוב. מספיק סדק קטן או חור שנעשו ללא כוונה כדי לגרום לנזילות מים ולבעיות רטיבות.

שיני הזמן שוחקים את מערכת הצינורות, את צנרת המים ואת צנרת הביוב. בצנרת ישנה יש חלודה ובלאי הגורמים לסדקים ולפיצוצים בצנרת.

איתור נזילות בצפון –  על הנזקים

נזילות מים גורמות לבעיות בריאות. קירות רטובים ומתקלפים, כתמי עובש וטיפות מים המטפטפות מהתקרה גורמים לריח רע ויוצרים פטריות עם מרבצים של חיידקים רעילים. רטיבות בבית מסכנת קשישים, ילדים ואת החולים במחלות בדרכי הנשימה.

נזילות מים גורמות למראה לא אסתטי של הבית. אף אחד לא ישמח לראות טיח מתקלף, קירות מוכתמים ועוד בבית שלו. כדאי גם לדעת כי מעבר לנזק האסתטי, נזילות מים ובעיות רטיבות מורידים את ערך הדירה.

נזילות מים פוגעות ביציבות ובתקינות של המבנה. המים המחלחלים בתוך הקירות גורמים לאורך זמן להיחלשות המבנה ולפגיעה ביסודות שלו.

איך מתמודדים עם נזילות מים

בכל ארגז כלים של אינסטלאטור רציני ומקצועי יש ציוד טכנולוגי מתקדם שמסייע לו לאתר בדייקנות את המקור לנזילה. הודות לציוד הטכנולוגי איתור הנזילה מתבצע כמעט ללא הרס של קירות, חוסך זמן וכסף רב.

בחברת "הום פיקס שילדקראוט" משתמשים בציוד הטכנולוגי החדיש ביותר. צוות החברה עבר הכשרה מיוחדת, הוא יודע איך לתפעל את הציוד החדיש במיומנות, לאתר כל נזילה ולתקן אותה בשיטה המתאימה ביותר.