ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

איתור נזילות במצלמה תרמית

איתור נזילות במצלמה תרמית – הדרך הקצרה והיעילה לאיתור נזילות

איתור נזילות במצלמה תרמית מאפשר לגלות במהירות, ביעילות ובדייקנות את המקור לנזילת מים. המצלמה התרמית מאפשרת לגלות את המיקום המדויק של הנזילה ללא צורך בשבירת קירות, בהרמת מרצפות, בהרס ובלכלוך רב. היתרון המשמעותי של איתור נזילות  במצלמה תרמית הא במניעת הרס ובחיסכון בהוצאות כספיות גבוהות ומיותרות. לפני שאתם מזמינים אינסטלאטור מומחה לאיתור נזילות, חשוב לוודא כי היא מצויד במצלמה תרמית משוכללת ומתקדמת.

 מהם הסימנים המאותתים על נזילת מים?

  • כאשר חשבונות המים חריגים וגבוהים מהרגיל, ייתכן וקיימת נזילת מים. כדי לבדוק אם אכן יש נזילה מומלץ לסגר את כל הברזים, כולל השיבר המרכזי ולבדוק את מונה המים. אם המונה ממשיך לעבוד, יש לכם נזילה.
  • ירידה בלחץ המים בברזים.
  • המים היוצאים מהברזים הם מים עכורים, צבעם חום בגוון חלודה ויש להם טעם לוואי המזכיר חלודה.
  • ריח של טחב בבית, בבניין או במשרד וסימני רטיבות בקירות כמו נפיחות בקירות, כתמי עובש, נשירת טיח או חיפויי קירות ועוד.

מהם הגורמים לנזילות מים?

נזילות מים  מתרחשות גם בתים חדשים וגם בבתים ישנים.

בבתים ישנים נזילות המים נובעות בשל צנרת ישנה, הצטברות של אבנית בצנרת, חלודה בצנרת, חדירת שורשים אל מערכת הביוב או חדירה של מי גשמים.

בבניינים חדשים נזילות המים נוצרות בשל בעיות בתשתית ובשל כשלים בבניה כמו התקנה לא מקצועית לא הצנרת, פגיעה בטעות בצינורות עקב חפירות או קדיחות  ועוד.

איתור נזילות  במצלמה תרמית - כל היתרונות

לא תמיד מקור הנזילה נמצא סמוך למקום שבו מתגלים הסימנים המעידים על הנזילה. המים מתפרצים במקום שהכי נוח להם להתפרץ, הם מחפשים את הסדק שדרכו הם יכולים לחלחל ולפרוץ החוצה, גם כשהמקור לנזילה נמצא במקום רחוק.

המצלמה התרמית תאתר את המיקום המדויק של הנזילה ללא צורך בשבירת קירות או בהרמת מרצפות ובלי להסתכן בניחוש היכן מקום הנזילה המשוער.

המצלמה התרמית פועלת באמצעות גלי חום. המצלמה סורקת כל אזור באמצעות גלי אינפרא אדומים והיא מקבלת תמונה גרפית המציגה את הבדלי הטמפרטורה בכל אזור נבדק. את הבדלי הטמפרטורה היא מתרגמת לצבעים. צבע כחול מעיד על טמפרטורה נמוכה, על אזור שבו יש מים קרים, אזור שהוא כנראה המקור לנזילה.

המצלמה התרמית היא כלי עזר חיוני באיתור נזילות, אך היא לבד אינה מספיקה. כדי לאתר בדייקנות את מקור הנזילה יש צורך באיש מקצוע מומחה ומיומן בהפעלת המצלמה. רק איש מקצוע שעבר הכשרה טכנית ידע להפעיל את המצלמה ולתרגם את הנתונים שלה למעשה.

בחברת "הום פיקס שילדקראוט" פועלים בהתאם לחידושי הטכנולוגיה בענף האינסטלציה. צוות החברה מצויד במצלמה תרמית ומומחה בהפעלתה. צריכים לאתר נזילות, צרו קשר עם המומחים המובילים בתחום.