ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

איתור נזילה בטבעון יוקנעם ורמת ישי

איתור נזילה בטבעון יוקנעם ורמת ישי – המפתח להצלחה, ציוד מקצועי וחדיש!

בעיות רטיבות ונזילות מים מהצנרת הן בין התקלות השכיחות והנפוצות ביותר בעבודת האינסטלאטור, ועל אף זאת, לא כל אינסטלאטור ידע איך להתמודד עם התקלות בהצלחה. רק אינסטלאטור מקצועי המצויד בציוד טכנולוגי חדיש וייעודי יצליח לאתר את מקור הבעיה ולפתור אותה בלי לגרום להרס מיותר לרכוש שלכם.

איתור נזילה בטבעון, יוקנעם ורמת ישי – הציוד הטכנולוגי שגרם למהפכה בתחום

הודות לציוד הטכנולוגי החדיש שהצטרף אל ארגז הכלים של האינסטלאטור המקצועי בשנים האחרונות התרחשה מהפכה בתחום של איתור נזילות. כיום איתור נזילות מתרחש ללא שבירת קירות וללא הרס מיותר, בקלות ובדייקנות.

איתור נזילות באמצעות המצלמה התרמית יכול להצביע במדויק על מקור הנזילה. ההנחה הראשונה היא כי מקור הנזילה נמצא קרוב למקום שבו מתגלים סימני הנזילה. זוהי אולי הנחה הגיונית, אך לא נכונה במקרה של נזילות מים. פעמים רבות המקור לנזילה נמצא דווקא במקום מרוחק יותר ורק כאן המים המחלחלים מצאו מקום נוח לפרוץ.

בעבר כדי לאתר את המקור לנזילה השתמש האינסטלאטור בשיטה של ניסוי וטעייה. הוא העריך וניחש היכן לדעתו נמצא מוקד הנזילה ושבר קירות או הרים מרצפות כדי לבדוק אם  ההערכה שלו הייתה נכונה. ברוב המקרים הוא טעה, אך עד שהוא גילה את המקום שבו מתרחשת הנזילה הוא שבר קירות, הרים מרצפות וגרם להרס רב.

המצלמה התרמית מאפשרת לנו לאתר את הנזילה ללא אמצעים פולשניים ובלי לגרום להרס מיותר. המצלמה מודדת את הטמפרטורה בקירות, קולטת את הקרינה ומתרגמת את זה לתמונה צבעונית. הבדלי הצבעים מלמדים על הבדלי הטמפרטורות בקיר ולפי גובה הטמפרטורות יוכל האינסטלאטור לאתר את המקום המדויק של הפיצוץ בצנרת.

המצלמה התרמית אומנם יצרה מהפכה, אך היא לבדה אינה מספיקה. מאחורי המצלמה עומד אינסטלאטור מקצועי שעבר הכשרה מיוחדת בתחום. הוא יודע לפענח את המסרים שמעבירה המצלמה, להבין את הבדלי הצבעים ולאתר במדויק את החור או את הסדק הגורמים לנזילת מים.

השימוש במצלמה התרמית מתאים לאיתור נזילות בצינורות העוברים במבנים רבים, בקירות, תחת המרצפות ועוד. כאשר רוצים לאתר נזילות בצנרת הביוב משתמשים בשיטות ובכלים אחרים. אחת השיטות היעילות היא לדחוס את צנרת הביוב במים ובעזרת מדי לחץ וחיישנים מדויקים אפשר להבחין אם קיימת ירודה בלחץ המים. אם אכן יש ירידה, כנראה שיש נזילת מים.

את המיקום המדויק של נזילת המים בצנרת הביוב אפשר לגלות בעזרת מצלמה מיוחדת המוחדרת אל הצנרת ומצלמת את המתרחשת בפנים או באמצעות מכשיר שמע אולטרא סאונד. בשיטה זו נשלחים אותות שמע אל המכשיר, הוא ממפה את הצנרת ומצליח לאתר במדויק את מקור הנזילה.