ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

אינסטלטור

אינסטלטור - על המקצוע ועל התפקיד 36632122_m

אינסטלטור הוא בעל מקצוע הפועל בתחום צנרת המים או הביוב ובאביזרים המחוברים לצנרות אלו. עבודת האינסטלטור מתחלקת לשניים, הרכבה של מערכות אינסטלציה  בבניינים חדשים ואיתור ותיקון תקלות במערכות אינסטלציה קיימות. משרד העבודה מקיים קורסים ברמות שונות המכשירים את המועמדים לעבוד במקצוע ובתום תקופת ההכשרה מקבל הלומד תעודה המסמיכה אותו לעבוד כאינסטלטור.

אינסטלטור – היכרות קצרה עם מערכות האינסטלציה

מערכת האינסטלציה הביתית היא מערכת מורכבת, מערכת עם שני סוגים של צינורות.  יש צינורות האחראים על הובלת מערכת המים מהצינור המרכזי אל הברזים בבית ויש צינורות האחראים על הובלת המים המשומשים מפתחי הניקוז בבית אל מערכת הביוב העירונית.

אחת הבעיות הנפוצות בעבודות האינסטלטור הן בעיות בצנרת המים. במקרים רבים נדרש האינסטלאטור לפתוח סתימות בצנרת, לתקן סדקים או חורים בצינור ובמקרים רבים  להחליף צינורות ישנים ושחוקים בצינורות חדשים.

יש סוגים שונים של צינורות המיועדים לצנרת המים. אינסטלטור מקצועי חייב להכיר את כל סוגי הצינורות הקיימים, לזהות את היתרונות והחסרונות של כל סוג, להתאים לכל לקוח את הצנרת המתאימה ביותר בהתאם לתנאי השטח בכל מקום ולבחור צנרת שתשרת אותו לתקופה ארוכה ללא תקלות.

בעבר צנרת הבית הייתה בנויה מצינורות ברזל. במשך השנים צינורות הברזל החלידו, נסדקו ונשחקו. כיום משתמשים בצנרת העשויה מפלסטיק. את הצינורות מתקינים בצורת השחלה, צינור בתוך צינור, ובמקרה של נזילה או כל תקלה אפשר לשלוף את החלק הפגוע מתוך תעלת הצינורות ולהחליף אותו בחלק חדש.

אינסטלאטור - איך להוזיל את עלויות התיקונים?

  • לפני שאתם מזמינים אינסטלאטור רצוי לערוך סקר שווקים ולהשוות מחירים. נכון, אף אחד לא אוהב לשלם מחירים יקרים, אך לא מומלץ לבחור אינסטלאטור המציע מחירים זולים במיוחד. מחירים זולים עלולים לאותת על עבודה לא מקצועית ועל שימוש בחומרי גלם פחות איכותיים. עדיף לבחור אינסטלאטור מקצועי במחיר קצת יותר יקר וליהנות מעבודה יסודית שתמנע תקלות חוזרות בטווח הקרוב.
  • אינסטלטורים רבים זמינים גם בשעות הערב המאוחרות, בלילה ובסופי שבוע, אך בזמנים אלו הם גובים תעריפים יקרים יותר עבור הביקור והתיקון. אם אתם יכולים להמתין ולהזמין את האינסטלטור בשעות העבודה המקובלות, תצליחו לחסוך כסף רב.
  • אם יש לכם תיקון גדול הכולל גם החלפת כלים סניטאריים, חיפויי קירות או רצפה או אביזרים אחרים, כדאי לקנות את החומרים לבד. כך תשלמו לאינסטלטור רק עבור עלות העבודה ותחסכו את התשלום עבור פערי התיווך ועבור הזמן שמשקיע האינסטלטור בקניית החומרים.
  • אם אתם רוכשים פוליסת ביטוח לדירה, כדאי לכלול בה גם תיקוני אינסטלציה. אומנם, תידרשו לשלם כל חודש סכום כסף, נמוך יחסית, אך תחסכו סכומי כסף גבוהים בעת תיקון של תקלות במערכת האינסטלציה בבית.

 מחפשים אינסטלטור אמין, מיומן ומקצועי? צרו קשר עם חברת "הום פיקס שילדקראוט" החברה המובילה בתחום תיקוני אינסטלציה.