ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

תקלות אינסטלציה שכיחות

עולם האינסטלציה הוא אחד התחומים המורכבים ביותר שיש וברוב המקרים לא תוכלו להתמודד עם הבעיות בו לבד. התקלות יכולות להיות דחופות מאוד וזקוקות לטיפול מיידי, אך יש בעיות שאפשר לטפל בהם גם מחר או מחרתיים. הנה כמה בעיות נפוצות מאוד והדרך הכי טובה לטפל בהן.

טיפול עצמאי יכול לעלות לכם יותר

הישראלים אוהבים לפתור את הבעיות שלהם בבית בעיקר בגלל שתי סיבות. הסיבה הראשונה היא שהם חושבים שהם יכולים לפתור הכול רק מתוך ההיגיון והסיבה השנייה, הנפוצה יותר, היא כדי לחסוך בכסף. אין ספק שאם תזמינו שירותי אינסטלציה באמצע הלילה זה יעלה לכם כמה מאות שקלים ואת הסכום הזה תוכלו לחסוך בחלק מן המקרים, אך יש מקרים שבהם אתם תעשו עוד נזק. אם תטפלו בצרוה לקויה יכול להיות שהבעיה רק תיראה כאילו נעלמה אך בפועל הנזילה או הסתימה רק יגמרו לעוד בעיות ויחמירו. במצבים מסוימים מוטב להשלים עם העובדה שיש לקרוא לאינסטלטור.

תקלות אינסטלציה נפוצות והדרך לפתרון

  • אחת מהתקלות הקלות ביותר אך המציקות ביותר היא ברז דולף. ברז דולף יכול להיות תקלה קלה מאוד לפתרון כאשר גם באופן עצמאי תוכלו לשים לה סוף וכל מה שצריך לעשות הוא לחזק את הברז. במידה והברז מחוזק עד הסוף עליכם וגם הפייה שלו מחוזקת עד הסוף, כדאי להיזכר מתי התקנתם את הברז כי יכול להיות שכבר עבר זמנו. החלפת ברז אינה משימה מסובכת למי שמבין באינסטלציה אך אם לא, עליכם לקרוא לאינסטלטור. הבעיה לא דורשת פתרון מיידי ולמעשה ניתן לקשור חוט לראש הברז להמתין לבוקר.
  • אם יש סתימה בכיור או בשירותים תוכלו לנסות לפתוח אותה לבדכם. יש כמה שיטות יעילות ומעבר לפומפה שאותה ודאי ניסיתם ואתם מכירים אותה כמו כל אדם אחר במדינה, תוכלו להשתמש בחומרים פותחי סתימות כגון כימיקלים מיוחדים שניתן לקנות בחנויות אינסטלציה. אם תזמינו שירותי אינסטלציה האינסטלטור ככל הנראה ישתמש בחוטר ארוך שיגיע עד לאזור החסימה והפתרון יהיה מהיר מאוד, אם כי ניתן לחכות עם זה לבוקר.
  • ברגע שיש נזילה אתם בבעיה יותר חמורה. ברגע שיש נזילה ממקום כלשהו אתם חייבים להבין שהנזילה כבר נמצאת שם זמן רב ורק בזה הרגע גיליתם אותה. אם תמתינו עוד יום הבעיה רק תחמיר ולכן חשוב לקרוא לאינסטלטור כמה שיותר מהר. תוכלו לוודא האם זו נזילה על ידי סגירת ברז המים הראשי אך בכל מקרה הפתרון חייב להיות של אינסטלטור מקצועי ועל כן יש לקרוא לו כמה שיותר מהר.
  • עוד בעיה נפוצה היא לחץ מים נמוך מידי. זו אחת הבעיות השוליות ביותר אך המעצבנות ביותר שיכולות לקרות והיא פוגעת באיכות חייכם באופן משמעותי. אפילו למלא את הקומקום כדי להרתיח מים ייקח לכם זמן רב מידי ממה שהפעולה באמת אמורה לארוך ולשם כך עליכם לקרוא לאינסטלטור שיתקין משאבת מים להגברת הלחץ.

לבחור את האינסטלטור הנכון

גם אחרי שהחלטתם להזמין שירותי אינסטלציה אל הבית או העסק, אתם חייבים לבחור באינסטלטור הנכון. יכול להיות שתרצו לחסוך במחיר ותחפשו את האינסטלטור הזול ביותר שתדבר עמו אך זו תהיה טעות קשה. עליכם לבחור את האינסטלטור הכי טוב שיש גם אם הוא יהיה יקר יותר. שימו לב שאתם בודקים את תעודת ההסמכה שלו ומדברים איתו לגבי הערכת המחיר כבר בשיחת הטלפון הראשונית כדי שתדעו לאיזו עלות עליכם לצפות. גם אם אתם מזמינים אינסטלטור בלחץ של זמן בשעות הלילה עליכם לבצע את סקר השוק בצורה הכי נכונה ומעמיקה שיש.