ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

שיקום ביוב

מערכת ביוב תקינה היא אחד הגורמים הבסיסיים לאיכות חיים ולתפקוד מלא. כאשר מערכת הביוב אינה פועלת באופן תקין נוצרות בה סתימות, ריחות לא נעימים מזהמים את הבית ואת הסביבה והיא מהווה מפגע תברואתי. כדי להתמודד עם מערכת ביוב לא תקינה יש צורך בידע, בציוד חדיש ועדכני ובבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

שיקום ביוב – כל השיטות לשיקום הצנרת

כל שיקום וכל תיקון שמתבצע במערכת הביוב מתחיל בצילום צנרת הביוב כדי לאתר את המפגעים בצנרת ואת המיקום שלהם. צילום צנרת הביוב מתבצע באמצעות מצלמות אופטיות אשר מוחדרות אל מעבה הצנרת ומצלמות את צינור הביוב לכל אורכו. צילום הצנרת צריך להתבצע בידי אנשים מומחים בתחום, אנשים שעברו הכשרה מיוחדת ויודעים לקרוא היטב את הנתונים ואת התמונות שמשדרת המצלמה האופטית. לאחר בדיקה מעמיקה של צנרת הביוב ידע בעל המקצוע מה הבעיה בצנרת, מהם מוקדי התקלות ויחליט על הדרך המתאימה ביותר לשיקום הביוב.
את צנרת הביוב אפשר לשקם בשתי שיטות, שיטת ההטלאה ושיטת הביוב. בשיטת ההטלאה מדביקים טלאי למקום שבו יש פגם בצינור, חור, סדק או שבר ופותרים את הבעיה בלי להחליף את כל הצנרת הישנה. האינסטלטור מחדיר אל הצנרת בלון עטוף בסיבי זכוכית ובדבק מיוחד ועמיד ומצמיד את הבלון אל המקום שבו צריך לעשות את הטלאי. הוא מנפח את הבלון מצמיד אותו, החומרים נדבקים לצנרת וכך נוצר הטלאי והמערכת שבה לתפקד באופן תקין.
כאשר נדרש תיקון יותר מסיבי נוהגים האינסטלטורים להשתמש בשיטת השרוול. בעבר היו האינסטלטורים מחליפים את כל הצנרת, אך היום הודות לשיטה החדשה נחסך הצורך בהחלפת כל הצנרת. בעל המקצוע מחדיר לתוך הצינור הפגום שרוול פולימרי אשר מתלבש מבפנים ונצמד לדפנות הצינור הקיים. לאחר סיום החדרת השרוול מתחיל תהליך של הקשיית השרוול ובסיום התיקון מבצעים צילום וידאו פנימי אשר בודק האם השרוול אכן נדבק היטב לדפנות הצינור והאם הוא אטום לאורך כל הצנרת.
המכנה המשותף לשתי השיטות הוא שיקום צנרת הביוב אשר מתבצע ללא הרס מיותר, ללא הפרעה לדיירי הבית, לשכנים ולסביבה. בשיטות אלו אין צורך לפגוע בתשתיות הביוב הקיימות, אין צורך לחסום מדרכה, לעצור את התנועה ולהפריע לסביבה. בניגוד לעבר שבו שיקום הביוב ארך מספר שבועות ולפעמים אפילו חודשים, בשיטות החדישות תיקון הצנרת מתבצע בתוך מספר שעות עד ימים.
במקרים קיצוניים שבהם יש קושי להגיע לכל אורך הצנרת בשל זוויות מיוחדות וקשות או סיבות אחרות, ואין אפשרות להגיע לאזור הפגום, אפשר לתקן את התקלה באמצעות שימוש ברובוט אשר מתיז דבק מיוחד, איכותי ועמיד אשק סותם את החור או הסדק בצינור ומחזיר את מערכת הביוב לתפקוד תקין.
שיקום צנרת בשיטות החדישות מתאים לכל צנרת בכל מקום, בבנייני מגורים, מתחת לכבישים, בחניונים, בווילות פרטיות, במגרשי חניה, בצנרת המים הראשית ועוד.