ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

עבודות אינסטלציה ושיפוץ – האם מומלץ לעשות אותם ביחד

פעמים רבות כשנדרש לבצע עבודות אינסטלציה בבית או עבודות שיפוץ דירות מסוימות, עולה שאלה האם לחבר את שתי סוגי העבודה ביחד או שמא להסתפק רק באחד מהם. לדוגמא, אם אנחנו צריכים לבצע תיקון של צנרת בחדר המקלחת, האם נכון מצדנו כבר לנצל את הרגע ולבצע שיפוץ מקיף בחדר, ולהיפך, אם אנחנו כבר מבצעים עבודות שיפוץ, האם נכון מצדנו להזמין גם אינסטלטור ולעשות תיקונים נדרשים בצנרת, ואולי אפילו החלפה שלה.

כשאנחנו רוצים לענות על שאלה זו, אנחנו צריכים להתמקד ב-3 פרמטרים שיעזרו לנו לקבל תשובה. בחלק הבא של המאמר, אנחנו נתייחס לכל אחד מהפרמטרים, במטרה לראות מה משתלם לנו יתר.

פרמטר ראשון עלויות

השאלה היא, האם נוכל לעשות את שתי העבודות גם יחד או שעלינו להסתפק רק בביצוע של עבודה אחת בזמן הזה. עלינו לקחת בחשבון, ביחס לנקודה זו, מצד אחד, שעבודת שיפוץ מחייבת אותנו לפנות זמן, מה שכנראה יחייב אותנו בעלויות שונות, מצד שני, ייתכן מאוד שאם נשלב בין העבודות אנחנו דווקא נוכל לקצץ בעלויות, מאשר אם נחליט לעשות כל עבודה בנפרד, בזמן שונה.

פרמטר שני – מה הסיטואציה שעומדת לפנינו

נניח ויש לנו את האפשרות לממן את העלויות, עולה שאלה מה אנחנו רוצים להשיג בכך. אם מדובר בעבודת אינסטלציה קטנה, אז מן הסתם, זה לא בהכרח מחייב שבירה של קירות ולכן לא חייבים להגיע למצב של שיפוץ כל החדר. מנגד, אם מדובר ברטיבות בקיר, שמחייבת פתיחה שלו לצורך החלפת חלק מהצנרת, הרי שייתכן מאוד שנכון יהיה לנצל את הרגע ולבצע שיפוץ בחדר. כך נוכל ליהנות מחידוש כולל של חדר המקלחת.

פרמטר שלישי – זמן ומועד

הכוונה כאן למספר היבטים. ראשית, האם מדובר על תקלה בצנרת שהתרחשה זמן קצר אחרי שנכנסנו לבית חדש, אחרי שביצענו שיפוץ, באיזו תקופה בדיוק מתרחשת התקלה. ייתכן שכלל לא צריך לבצע שיפוץ. זה נכון גם לגבי מהצד השני, אם מדובר בצנרת ישנה, צנרת שיש חשש שהיא כבר לא טובה, אז אם אנחנו עושים שיפוץ והופכים את חדר המקלחת, זו הזדמנות טובה להחליף את הצנרת. זה יחסוך לנו בעיות בעתיד וגם יחסוך לנו את הצורך לבצע את ההחלפה במועד פחות נוח.

ברגע שאנחנו נכנסים להליך של שיפוץ או לעבודות אינסטלציה, נכון יהיה אם אנחנו כבר נחבר בין השניים בשביל לפנות זמן וליהנות מחדר מקלחת מחודש, אם יש לנו אפשרות כזו.