ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

סימנים של רטיבות

רטיבות במבנים אינה אופיינית רק לדירות ישנות, היא עלולה להופיע גם בדירות חדשות. בכל דירה שהרטיבות מופיעה היא גורמת לנזקים רבים, היא משפיעה על המראה האסתטי של הדירה, היא עלולה לגרום לבעיות בריאות לדיירי הבית, היא עלולה לחבל בבטיחות של הבית וביציבות של המבנה והיא מורידה את הערך הנדל"ני של כל דירה או בית שבהם יש בעיות רטיבות קשות. כאשר מתגלות בעיות רטיבות במבנה, חשוב לטפל בהן מיד וככל שנקדים לטפל בהן כך הנזק שייגרם יהיה קטן יותר, התיקון יהיה קל יותר והמחיר יהיה זול יותר.

איתור רטיבות - איך אפשר לאתר את סימני הרטיבות?

לא תמיד קל לאתר סימני רטיבות, לפעמים סימני הרטיבות יהיו גלויים ולעתים הם יהיו סמויים מהעין. יש מספר סימנים המעידים על רטיבות בקירות או בחיפויי הרצפה, כתמי עובש, נפיחות בקירות, נפיחות וקילופי טיח על הפנלים, ריח של טחב וחשבונות מים גבוהים. יש דירות שבהן אפשר לשמוע את זרימת המים בקירות, זרימה שנוצרת כתוצאה מנזילת מים הגורמת לרטיבות.
כאשר אתם שמים לב למים או לכתמי מים המטפסים מן הפנלים כלפי מעלה, סביר להניח כי נוצרה שלולית של מים עומדים מתחת למרצפות והמים המחפשים מקום לפרוץ, מטפסים לאט למעלה וגורמים לרטיבות בקיר. בשפה המקצועית המים העומדים מתחת למרצפות נקראים מים קפילריים.
לא תמיד סימני הרטיבות מעידים על המקור של הרטיבות. במקרים רבים סימני הרטיבות מופיעים במקום אחד ומקור הנזילה נמצא הרחק מהמקום שבו יש סימנים המעידים על הרטיבות. המים שזרמו בקירות חיפשו מקום לצאת ומצאו סדק או פרצה במקום רחוק וגרמו שם לרטיבות.
איתור מקור הרטיבות הוא עבודה של מקצוענים. בעבר היו האינסטלטורים מחפשים את מקור הרטיבות באמצעות ניסוי וטעיה. הם ניחשו היכן המקור של הרטיבות ושברו במקום ההוא קיר או הרימו בלטות, לא אחת הם התאכזבו לגלות כי במקום הזה אין סימני נזילה. כך נגרם הרס רב ומיותר לדירה.
במאה העשרים ואחת עובדים האינסטלטורים עם ציוד אלקטרוני מיוחד לגילוי רטיבות, עם מצלמה טרמית. המצלמה הטרמית ממפה את האזור שבו יש חשד לרטיבות ומחלקת אותו לאזורים עם טמפרטורה גבוהה. כאשר הם נתקלים באזור שבו יש טמפרטורה גבוהה או קרה יותר מהממוצע, הם מבינים כי באזור זה קיימת נזילת מים.
אם אתם רוצים להיות בטוחים כי בביתכם קיימת נזילת מים הגורמת לרטיבות עשו את הבדיקה הבאה. סגרו את כל הברזים וכל נקודות המים שבבית או בחצר, כולל הניאגרות. כעת גשו אל שעון המים, המתינו מספר דקות ושימו לב האם שעון המים ממשיך לעבוד. אם שעון המים הפסיק לעבוד, אין לכם נזילת מים, אם שעון המים ממשיך לעבוד, יש נזילת מים ועליכם להזמין אינסטלטור בהקדם.