ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

מכשיר לאיתור נזילות

רטיבות בקירות, בעיות נזילות וכשלים באיטום ניתנים היום לטיפול בדרך חדשנית המאתרת את מקור הבעיה בדייקנות וללא צורך בשבירה של קירות ובהרס מיותר. אינסטלטור מקצועי משתמש במכשור טכנולוגי ושיטות חדשות לאיתור נזילות ורטיבות. בין השאר הוא מחדיר סיבים אופטימיים אל תך הצנרת, משתמש במצלמה תרמית ועוד.

מכשיר לאיתור נזילות – מידע קצר על המכשור הטכנולוגי המתקדם

השימוש במצלמה תרמית מאפשר לזהות את המקור של הנזילה, את נתיב חדירת המים ואיתור המוקדים של הנזילה הן בקירות הבית והן מתחת לרצפה. בניגוד לעבר שבו היה האינסטלטור מחורר קירות רבים ולעתים אף שובר אותם וגורם להרס רב עד אשר הוא מצא את מוקד הנזילה, כיום המכשור הטכנולוגי המתקדם חוסך הרס מיותר, חוסך זמן וחוסך כסף הנדרש לתיקון ההרס.
המצלמה התרמית היא מכשיר אשר ממירה את קרינת החום לגלי אינפרה אדום. האינסטלטור ממפה את האזורים שבהם קיים חשד לנזילה בתוך הקיר והמצלמה מודדת את טמפרטורת הקיר באזורים אלו. כאשר מזהה האינסטלטור הבדלי טמפרטורות משמעותיים, הוא מבין כי זהו המוקד של הנזילה ומבצע תיקון נקודתי בלבד.
כדי לנצל את היתרונות של המצלמה התרמית ולדעת להפעיל אותה נכון, חשוב להתמחות בתחום. לא כל אינסטלטור יודע לקרוא את הנתונים שמשדרת המצלמה ולאתר במדויק את מוקד התקלה. אם יש לכם נזילות בבית, לפני שאתם מזמינים בעל מקצוע חשוב לברר האם הוא מצויד בציוד טכנולוגי מתקדם לאיתור הנזילה והם הוא מנוסה ומיומן בשימוש בו.
שימוש בסריקה תמוגרפית מאפשרת זיהוי של כל הכשלים באיטום, זיהוי מקור הכשל, זיהוי מים כלואים מתחת לריצוף וזיהוי נתיב החדירה של המים. הודות לשימוש במכשור המתקדם אפשר לפתור בעיות איטום במרפסת, בגג ובקירות הבית בלי לגרום להרס מיותר ובחיסכון כספי ניכר.

למה חשוב לאתר נזילות?

נזילות מים הן האויב המר של כל מבנה, הן עלולות לגרום לבעיות רבות, אך הבשורה הטובה היא שזיהוי מוקדם של הנזילה עשוי לחסוך עוגמת נפש, תיקונים מורכבים והוצאות כספיות גבוהות.
נזילות מים עלולות לגרום להשלכות בריאותיות. רטיבות הקירות, עובש, טיח מתקלף ובמקרים חמורים טיפות מים שנוזלות, כל אלו יוצרים פטריות שאותן אנו נושמים. פטריות אלו מסוכנות לכולם, אך בעיקר לאנשים קשישים, לילדים קטנים ולמי שסובל מאסטמה, מברונכיט ומבעיות בדרכי הנשימה.
נזילות מים עלולות לפגוע בתקינות המבנה, הן עלולות לגרום לשחיקה והיווצרות של חלודה בתוך הקיר ולהחלשת המבנה לאורך זמן.
בעיות רטיבות מורידות את ערך הנדל"ן. איגד השמאים פרסם לפני מספר שנים מחירון למחירי הדירות ובו צוין בבירור כי רטיבות בדירה מורידה את ערך הנדל"ן ואת המחיר של הדירה בסכום משמעותי.
אם יש לכם בעיות רטיבות, היא עלולה לעבור גם לקירות של השכנים, לגרום לסכסוכי שכנים ולא אחת גם לתביעות משפטיות.