ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

כשמרזב מתחיל לנזול

יש שני סוגים של מרזבים, מרזב חיצוני ומרזב פנימי. מרזבים פנימיים אלו מרזבים שהם מהווים חלק מהבניין עצמו ומותקנים לאורך הגג כחלק מארגז הרוח בקצה הגג. מרזבים פנימיים עשויים מחומרים שונים והם מותקנים בדך כלל חדשים. למרזבים הפנימיים יש יתרונות, הם אינם חשופים לנזקי מזג האוויר והם מתבלים הרבה יותר לאט מאשר המרזבים החיצוניים. כאשר אנו רוצים לחדש או לתקן את המרזב הפנימי עלינו לפנות אל מתקיני מרזבים מקצועיים המתמחים בהתקנה ובחידוש מרזבים.

חידוש מרזב פנימי – מהם הסימנים המאותתים כי הגיע הזמן להחליף מרזב?

כאדר מצטברת במרזב לשלשת ציפורים בכמות רבה, הלשלשת מכילה חומרים מסוכנים אשר ממיסים את המתכת או האלומיניום שמהם עשוי המרזב. לא מומלץ לבצע תיקונים זמניים, כדאי לחדש את המרזב.
כאשר המרזב מחליד הוא מפסיק להיות עמיד נגד פגעי מזג האוויר ומומלץ לחדש אותו.
כאשר נוצרו סדקים במרזב, הסדקים עלולים לגרום לקריסת התעלה ולהצטברות מים על הגג. הסדקים במרזב נוצרים כתוצאה מחשיפה ממושכת לגשם, מגשמים חזקים ואינטנסיביים או מתחזוקה לקויה. קריסת המרזב עלולה לגרום להצטברות של מים על הגג ולבעיות רטיבות קשות אשר עלולות להזיק למבנה, לגרום לבעיות אסתטיות, לבעיות בטיחות ולפגיעה ביציבות הבניין. אם אתם מעוניינים להימנע מנזקים למבנה, כדאי לעקוב אחרי היווצרות סדקים במרזב ולחדש אותו בעת הצורך.
חידוש המרזב הפנימי מתבצע באמצעות פחי אלומיניום אשר מותקנים בתוך תעלת המרזב הקיימת. פחי האלומיניום אינם מכבידים על המשקל, אינם מחלידים ומאפשרים למרזב להמשיך ולתפקיד היטב.
בבתים שבהם אין אפשרות לחדש את המרזב, מתקינים מרזב חיצוני מחוץ לגג.

איך נוכל לשמור על המרזבים?

המרזבים עשויים להחזיק זמן רב אם נדע לשמור עליהם באמצעות מספר צעדים פשוטים.
חשוב לדאוג לנקות את המרזב לפני עונת החורף. ניקוי המרזב ימנע הצטברות של אבק, לכלוך ועלים אשר יסתמו אותו וימנעו את זרימת המים התקינה.
אם אתם גרים באזור שבו יש הרבה עצים המצילים על הגג, חשוב לנקות את המרזב אחת למספר חודשים גם מעלים ומענפים וגם מלשלשת ציפורים העלולה לפגוע ולגרום נזק למרזב.
כדאי לשים רשת על הפתח של המרזב כי למנוע כניסה של לכלוכים וגופים זרים. אם המרזב סתום, הזמינו איש מקצוע מומחה בחידוש, בתיקון ובניקוי של מרזבים. אם החלטתם לנקות את המרזב בעצמכם, עשו זאת בזהירות והשתדלו מאוד לא לפגוע במרזב.
אם יש לכם בעיה או תקלה במרזה אל תחכו, התקלות אינן חולפות מעצמן, להפך הן רק מחמירות. הזמינו מיד מתקן מרזבים מקצועי לפני שהבעיות יחמירו, יגרמו לבעיות רטיבות ויקשו על תיקון המרזב.
אם יש לכם גינת גג על גג הבית ועל הגג יש הרבה מים כדאי להתקין מרזב מפלסטיק. המרזבים מפלסטיק עמידים יותר למים ולא מחלידים.