ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

כשהנזילות מתחילות

גילוי נזילות הוא תחום שעבר מהפך בעולמם של האינסטלטורים. אם בעבר כדי לגלות נזילה בקירות או מתחת לחיפויי הרצפה עבדו האינסטלטורים בשיטת הניסוי והטעיה, שברו קירות והרימו מרצפות עד אשר גילו את מקור הנזילה, בשנים האחרונות גילוי הנזילה מתבצע בעזרת ציוד טכנולוגי מתקדם אשר מסוגל לאתר בדייקנות רבה את המקור של הנזילה בלי לשבור, ובלי לגרום להרס ולנזקים מיותרים בבית.

גילוי נזילות - חמש שאלות, חמש תשובות

שאלה: גילתי כתמים על הקיר, האם ייתכן ויש לי נזילה מהצנרת בקירות?

תשובה: כן, אם כי כתמים על הקירות עלולים להיגרם גם בשל כשלים באיטום. באופן כללי כדאי לדעת כי כתמים על הקירות, נפיחות בקיר, סימני עובש ,נפיחות מעל הפנלים, מרצפות שמשנות את הגוון שלהן וחשבונות מים מנופחים אלו סימנים המעידים על נזילות ומומלץ להזמין אינסטלטור מקצועי כמה שיותר מהר.

שאלה: מהם הגורמים לנזילות מים והאם הנזילות מתרחשות רק בדירות ישנות?

תשובה: ברוב המקרים נזילות המים קורות בדירות ישנות, דירות שבהן מותקנת צנרת ישנה ושחוקה. כאשר מצטברת אבנית מסביב לדפנות של הצינורות הישנים, כאשר יש הבדלים קיצוניים בטמפרטורה של המים הזורמים בצינור, הצינור הישן עלול להיסדק או להישבר ולגרום לנזילת מים.
נזילות מים יתכנו גם בדירות חדשות, אך מסיבה שונה, בשל רשלנות בהתקנה של הצנרת ובחיבורים רופפים בין חלקי הצנרת. כאשר החיבורים רופפים המים ימצאו את הפרצה שדרכה הם יוכלו לעבור ותיגרם נזלת מים.
שאלה: האינסטלטור גילה בביתי נזילת מים וכדי לתקן אותה הוא מתכנן לשבור קירות ולהרים מרצפות. האם אין דרך אחרת?
תשובה: יש בהחלט דרך אחרת ובמאה העשרים ואחת אין צורך להרים בלטות ולשבור קירות מיותרים כדי לגלות נזילת מים. אם יש לך נזילת מים בדירה, אתה חייב להזמין אינסטלטור המצויד במצלמה טרמית. המצלמה הטרמית פועלת על גלי אינפרה אדומים והיא מבחינה בין טמפרטורות שונות של הקיר. באמצעות ההבחנה תוכל המצלמה לאתר במדויק את המקום שבו קיימת נזילת המים, לפתוח רק את המקום המוגדר ולהימנע משבירה והרס מיותר של קירות אחרים בבית.
שאלה: קיבלתי חשבון מים גבוה, בדקתי את מונה המים ושמתי לב כי הוא ממשיך להסתובב גם כאשר כל נקודות המים בבית סגורות. מה עליי לעשות.
תשובה: עלייך להזמין מיד אינסטלטור מקצועי מומחה לאיתור נזילות מים. לפני שאתה מזמין את האינסטלטור כדאי לבצע בדיקה חוזרת, לסגור את כל נקודות המים בבית וגם בגינה, אם יש, ולהמתין כחצי שעה. אם המונה עדיין ממשיך להסתובב, זה הזמן להזמין מיד אינסטלטור.

שאלה: איך אדע איזה אינסטלטור לבחור?

תשובה: כמו כל בעל מקצוע גם אינסטלטור כדאי לבחור לפי המלצות נסה לחפש בין חברים, ידידים או שכנים אינסטלטור מומחה לתחום שאליו אתה נזקק. אם לא הצלחת לקבל המלצות מחברים או מידידים, נסה להיעזר באתרי האינטרנט.