ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

חידוש צנרת ללא הרס

צנרת ביוב תקינה היא גורם חיוני לחיים תקינים בכל בית ובכל מבנה. צנרת הביוב היא הצנרת האחראית על סילוק מי השופכין מהבית אל צנרת הביוב העירונית ומשם אל מכון לטיהור השופכין.
אם המים בכיור לא יורדים במהירות שבה הם יורדים תמיד, אם אתם נעזרים בתדירות גבוהה בפומפה לפתיחת סתימות קטנות בכיור או באמבטיה, אם המים האסלה עומדים או יורדים באיטיות, כנראה שיש לכם בעיות בצנרת ואתם זקוקים לתיקון ולחידוש הצנרת.

חידוש צנרת ללא הרס – מהן שיטות החידוש הנפוצות

חידוש הצנרת נדרש בשל מגוון סיבות, אך הסיבה הנפוצה ביותר היא השחיקה והבלאי הנוצר עם השנים בצנרת וגורם לתקלות ולבעיות שונות. חידוש הצנרת תמנע תקלות חוזרות ונשנות המאפיינות את הצנרת הישנה, נזילות, ריחות לא נעימים, סתימות בצנרת ועוד.
השלב הראשון של כל חידוש צנרת הוא שלב האבחון. באמצעות החדרה של מצלמה זעירה אל עומק הצנרת יוכל בעל המקצוע לאתר סתימות, שברים, סדקים, חדירה של שורשים, חלודה, ריקבון וגורמים נוספים הפוגעים בתפקוד התקין של הצנרת.
שיטת ההטלאה היא שיטה שבה אפשר לחדש את הצנרת ללא הרמת מרצפות, ללא הוצאה של הצנרת הישנה והחלפתה בחדשה ובלי לגרום להרס מיותר. האינסטלטור מחדיר אל תוך הצנרת בלון אשר עטוף בסיבי זכוכית ובחומרי הדבקה חזקים במיוחד, מנפח אותו ומצמיד את הבלון אל המקום שבו הוא איתר את נקודת הכשל עד אשר סיבי הזכוכית נדבקים אל דופן הצינור ומייצרים טלאי. לאחר ביצוע ההטלאה מוציא האינסטלטור את הבלון החוצה, החומר אשר נדבק לדפנות מתקשח, סותם את החור או את הסדק או מאחה את השבר בצינור והצנרת שבה לתפקד באופן תקין.
שיטת השרוול היא שיטה נוספת שבאמצעותה אפשר לחדש את הצנרת הפגומה ללא הרס. בשיטה זו מכניסים אל תוך הצנרת שרוול אשר עשוי מחומרים קשיחים, חזקים ועמידים במידות אשר הוכנו מראש בהתאם לקוטר הפנימי של הצינור. את השרוול המוכן מכניסים אל הצנרת, מצמידים אותו אל דפנות הצינור וכך מקבלים צינור חדש בתוך הצינור הישן. שיטת השרוול מבטיחה חידוש של הצנרת ותפקוד מלא למשך שנים ארוכות.
כאשר יש סתימה בצנרת, גם אם היא נמצאת במעבה הצנרת ורחוק מהפתח, אפשר לרסק אותה באמצעות הכנסה של זרוע רובוטית אל עומק הצנרת, זרוע אשר מפרקת את הפסולת שהצטברה לגרגירים קטנים ושוטפת אותה בלחץ מים חזק. שיטה זו יעילה גם במקרים שבהם חדרו אל הצנרת חומרי בטון או ברזל וגורמים לסתימה.
המכנה המשותף של השיטות הנ"ל הוא חידוש הצנרת בלי לגרום להרס מיותר, ללא צורך בשבירה ובהרמה של מרצפות או בגרימת כל נזק אחר. אינסטלטור מקצועי ומיומן ידע לבחור את השיטה המתאימה ובאמצעות הכלים הטכנולוגיים החדישים שבהם הוא משתמש הוא יבצע את חידוש הצנרת, במהירות, ביעילות ובעלויות כספיות נמוכות, יחסית.