ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

דברים שצריך לדעת על איתורי נזילות בחיפה

נזילות מהצנרת עלולות לגרום לנזקים רבים והוצאות כספיות גבוהות. ככל שתקדימו לאתר את הנזילות, כך הנזק יהיה קטן יותר ומחיר התיקון יהיה נמוך יותר. יש מספר סימנים העשויים להעיד על נזילות כמו חשבון מים מנופח, כתמים בקירות, כתמים על הרצפה ועוד. איתרתם את הנזילות, האם כדאי להחליף את כל הצנרת או רק את הקטע הבעייתי? על כך ועוד, במאמר הבא.

איתור נזילות בחיפה – שני דברים שחשוב לדעת

נזילות יכולות לקרות בכל סוג של צנרת, בצנרת ישנה וגם בצנרת חדשה, אך רוב הנזילות מתרחשות בצנרת ישנה כתוצאה של בלאי בצנרת הגורם לחורים או סדקים בצינור. כאשר הצנרת הישנה מלאה באבנית, לחץ המים עלול לפרוץ את דפנות הצינור ולגרום לנזילות בקירות או מתחת למרצפות.
נזילות עלולות לקרות גם בצנרת חדשה מסיבות שונות. חדירה של שורשי עצים אל תוך הצנרת, סתימות שגורמות ללחץ על דפנות הצינור ולפיצוצים או בשל התקנה רשלנית של חלקי הצנרת וחיבורים העלולים להשתחרר ולגרום לנזילה. בחורף כאשר הטמפרטורות יורדות טמפרטורת המים בצנרת עומדת על ארבע עד חמש מעלות בממוצע, אך כאשר אנו מחממים את המים ומזרימים מים חמים אל הצנרת, בטמפרטורה גבוהה במיוחד, הצנרת מקבלת שוק ובנקודות התורפה שלה עלולים להתהוות סדקים שיביאו לפריצת מים ולנזילות.

מהם הסימנים המעידים על נזילות?

ככל שזיהוי הנזילה ייעשה בשלב מוקדם יותר, כל הנזק שייגרם יהיה קטן יותר. לכן חשוב להיות ערניים ולשים לב לסימנים המעידים על נזילות בצנרת, במיוחד בדירות שבהן מותקנת צנרת ישנה.
הסימנים הברורים המעידים על הנזילה הם רטיבות, נפיחות ועובש על קירות הבית ובייחוד באזורים שמעל הפנלים.
במצבים קיצוניים של נזילות אפשר לשמוע את רעש המים בתוך הקירות. אומנם יש דירות שבהם רעש המים בקיר נשמע באופן קבוע, אך גם בדירות אלו כאשר מתרחשת נזילה בקירות, קולות המים בתוך הקיר חזקים יותר, ולכן חשוב לעקוב אחרי זה.
במקומות שבהם הנזילה מוסתרת על ידי טפט על הקיר או ארון כבד, יש לבדוק את הגוון של אריחי הרצפה. שימו לב האם הרובה שבין האריחים משנה את הגוון והאם על האריחים הופיעו כתמים כהים המעידים על ספיגת המים.

מתי מומלץ לתקן נקודתית ומתי כדאי להחליף את הצנרת?
לא כל נזילה מחייבת החלפה של כל הצנרת. אם הצנרת שלכם ישנה ושחוקה ואם יש לכם ביטוח, כדאי לכם לנצל את ההזדמנות ולהחליף את כל הצנרת בבית.
אם אין לכם ביטוח והצנרת שלכם לא ישנה, תוכלו להתייעץ עם האינסטלטור ולבצע תיקון נקודתי. האינסטלטור יאתר את מקור הדליפה וישחיל לתוך הצנרת שרוול שאותו הוא יצמיד לדופן הצינור הסדוק והמים יוכלו להמשיך ולזרום.
החלפת צנרת היא הוצאה כספית גבוהה, אם האינסטלטור ממליץ לכם להחליף את הצנרת, מומלץ לשמוע חוות דעת נוספת לפני שאתם מתחילים את התיקון הגדול.