ת.ד 5265 נופית התקשרו 052-2790-978

איתור נזילה מביוב

תחום האיתור של נזילות מביוב עבר בעשור האחרון מהפכה. אם בעבר כדי לאתר נזילה בביוב נדרש בעל המקצוע לנחש היכן נמצאת הנזילה ולהרוס חלקים ממערכת הביוב עד שהוא מצא את מוקד הנזילה, היום באמצעות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, אפשר לאבחן ולאתר באופן מדויק וללא הרס מיותר את המקום המדויק של הנזילות. חשוב לדעת כי איתור הנזילות במערכת הביוב אינו סובל דיחוי, וככל שהנזילה גדלה, כך גם הנזק גדל, גורם למפגעים תברואתיים ופוגע הן בדיירי הבית ובסביבה.

איתור נזילה מביוב – איך מאתרים את הנזילה?

איתור נזילות במערכת הביוב מתבצע באמצעות צילום קו הביוב. מאחר ובדרך כלל צנרת הביוב נמצאת במעבה האדמה, קשה להגיע אליה ולראות באופן פיזי מהם הגורמים לנזילה והיכן הוא מוקד הנזילה. באמצעות צילום של קו הביוב אפשר לאתר במדויק את התקלה ואת מיקומה.
בשלב הראשון מחדירים מצלמה בעלת ראש מסתובב בזווית של שלוש מאות ושישים מעלות. את המצלמה מרכיבים על גבי רובוט אשר פוסע לכל אורך קו הביוב והמצלמה משדרת בזמן את אמת את המצב של הצנרת ומשקפת את הנעשה בתוכה. את הצילומים מעבירה המצלמה אל מסך חיצוני.
השלב השני הוא שלב הפענוח. רק אנשי מקצוע מיומנים שעברו הכשרה ייעודית בתחום ידעו לפענח נכון את התמונות והנתונים ששידרה המצלמה, לקבוע מהו הגורם לנזילה ולאתר במדויק את מקום הנזילה.
איתור נזילות באמצעות המצלמה האופטית מאפשר לאתר נזילות במערכת הביוב בכל מקום, בבתים פרטיים, בנייני מגורים, בחניונים, במגרשי חניה, בבניינים לשימור, בתעלת ביוב מתחת לאדמה ועוד.
כאשר יש צורך בעדויות לבעייתיות של מערכת הביוב כמו במקרה של תביעה נגד קבלן, או בתביעה לפיצויים מחברת הביטוח, בסכסוכי שכנים ועוד, יכול הלקוח לקבל דיסק עם דו"ח הממצאים אשר יהווה ראייה קבילה לבעיות ולנזקים במערכת הביוב ולא אחת הוא יוכל גם להכריע על מי מוטלת האחריות לתיקון המערכת.
לאחר שאיתרו את המיקוד של הבעיה מגיע שלב התיקון. אם בעבר היה צורך לשבור חלק או את כל הצנרת הישנה ולהחליף בצנרת חדשה, היום אפשר לתקן כל צנרת ישנה בשיטות חדישות בלי לבצע הרס מיותר ובלי לפגוע בדיירי הבית ובסביבה.
שתי השיטות המובילות בתיקון ושיקום צנרת הביוב הן שיטת ההטלאה ושיטת השרוול. בשיטת ההטלאה מחדירים אל תוך הצנרת טלאי העשוי מחומרים חזקים ועמידים במיוחד ומדביקים אותו בדבק חזק את המקום הפגום. הטלאי הנצמד למקום התקלה סותם את החור, הסדק או השבר שגרמו לנזילה ומאפשר את המשך התפקוד התקין של מערכת הביוב.
בשיטת השרוול מחדירים אל תוך הצנרת שרוול העשוי מחומר פולימרי אשר מתלבש על הצנרת מפנים ונדבק לדפנות הצנרת. בשיטה זו נוצר צינור חדש בתוך הצינור הישן, בלי להרוס ולשבור את הצינור הישן.